موضوعات داغ

۱۶ ترفند شگفت انگیز دکوراسیون برای اینکه خانه کوچکمان را بزرگتر نشان بدهیم

در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی خانه ، راه های بزرگتر نشان دادن یک خانه کوچک کم نیستند، در این مقاله از فوبورو مگ ۱۶ روش آسان را یاد می‌گیریم.

اگر اتاق نشیمن و یا حال و پذیرایی شما شلوغ و درهم ریخته است و شما نمیتوانید اوقات خوشی را در آنجا سپری کنید؛ تنها کار که باید بکنید این این است که چند حقه کوچک را به کار بگیرید. حقه های کوچک دکوراسیون باعث می‌شوند یک خانه کوچک برگتر و جا دار تر دیده شود.

بنابراین اگر شما هم هنگام طراحی دکوراسیون داخلی خانه دغدغه بزرگتر، راحتتر و زیباتر نشان دادن خانه کوچکتان را دارید، خودتان را آماده کنید و نکات این مقاله را یادداشت کنید.

 1. اجازه بدهید نور به داخل خانه بیاید

اولین نکته مهم در دکوراسیون داخلی خانه این است که اگر اتاق نشیمن شما دسترسی خوبی به یک پنجره دارد، راه عبور نور را با نصب پرده های سیاه مسدود نکنید. اجازه دهید نور و هوای زیادی وارد اتاق شود. حتی اگر پنجره شما به انداره کافی بزرگ نیست از پرده های نازک و روشن استفاده کنید تا تلالو و سایه های نور به راحتی وارد خانه شود.

 1. با اندازه ها بازی کنید

دومین نکته مهم در دکوراسیون داخلی خانه این است که از تغییرات اساسی در یک فضای کوچک نترسید. برای مثال اگر فضای اتاق شما کوچک است میتوانید از اکسسوریزهایی چون یک لوستر بزرگ استفاده کنید. در واقع ایجاد تضاد و استفاده از وسایل بزرگ و جمع و جور در کنار هم در بزرگتر نشان  دادن فضای خانه نقش مهمی خواهد داست.

         ۳. یک فرش بزرگ را انتخاب کنید

نکته بعدی این است که انتخاب یک فرش بزرگ حتی با یک الگوی جسورانه ، باعث بزرگتر نشان داده شدن اتاق میشود. بر خلاف فرش های کوچک، فرش بزرگ تاق را بزرگ و یکپارچه نشان میدهد. فرش بزرگ زمینه داشتن یک فضای بزگ را فراهم میکند و باعث میشود شما از اتاقتان بهتر استفاده کنید.استفاده از صندلی های گوشه دار نیز در بزرگتر نشان دادن خانه بسیار موثر هستند.

 

 1. خانه را راحت نگه دارید

معمولا خانه های کوچک ظاهری راحت و دوستانه‌ایی دارند. مبلمان و صندلی ها را در کنار یکدیگر بگذارید. از فرش و روکش های  نرم و مخملی استفاده کنید. تا جایی که متوانید بایستی از لوازم راحت و کاربردی برای نشیمنتان استفاده کنید.

 1. یک نقاشی با رنگ تیره به دیوار آویزان کنید

دیوارهای تیره و براق زمینه خوبی را برای آویختن آیتم های کوچک و بزرگ رنگی و یا ساده ایجاد میکنند. به این دیوارها به خصوص در فضاهای کوچک به چشم جای جواهر نگاه کنید. رنگ آمیزی سقف خانه‌تان نیز به رنگ دیوارها باعث ایجاد حس صمیمت و دلنوازتری خواهد شد. سپس این دیوارها را با چیدن مبلمان و وسایل روشن جذابتر نشان بدهید.

 1. از فضا به شکل چند منظوره استفاده کنید

ششمین نکته مهم در دکوراسیون داخلی خانه این است که زمانی که با کمبود فضای کافی رو به رو هستید، تنها چاره این است که خلاق باشید و از هر فضایی به شکل چند منظوره استفاده کنید.  برای مثال، اگر شما یک فضای جداگانه برای اتاق پذیرایتان، نشیمن و یا آفیس خانگیتان ندارید، میتوانید تمامی این موارد را با یکدیگر ترکیب کنید.

 1. سقف خانه را بلندتر کنید

اگر فضای خانه شما کوچک است میتوانید با داشتن یک سقف بلند این فضای کوچک را بلندتر نشان بدهید. برای نشان دادن ارتفاع زیاد سقف از کاغذ دیواریهای عمودی برای دیوارتان  و پرده های بلند و والان دار برای پنجره هایتان استفاده کنید.

 1. دیوارها را به رنگ سفید دربیاورید

دیوارهای خانه و کف زمین ها روشن و سفید نگه دارید تا فضا را بزرگتر نشان دهید. استفاده از آثار هنری بزرگ بر روی دیوار باعث جذب نگاه ها بر روی دیوار ها و مبلمان کوچک و رنگارنگ را در اطراف آن باعث ایجاد نقطه کانونی در اتاق و بزرگتر نشان دادن فضا شود.

 1. چند پاف به پذیراییتان اضافه کنید

از پاف ها به جای میزهای عسلی قدیمی استفاده کنید. از این پاف ها در فضاهای کوچک میتوانید به عنوان مبل و یا محل نشستن هم بهره ببرید. میتوانید بر روی این پاف ها یک سینی چای و یا چند کتاب گذارید تا برای گذاشتن چای و یا گلدان مشکلی نداشته باشید.زمانی که زمان وقتگذرانی با خانواده فرا میرسد این عسلی ها وسله مناسبی برای گذاشتن پاها و رفع خستگی هستند.

 1. در چیدمان وسایل خلاقیت داشته باشید

یک کاناپه کوچک و یا صندلی با سایز کوچک در بزرگتر نشان دادن سقف خانه تاثیر مثبت دارد. با اندازه و مقیاس ها بازی کنید. مثلا یک میز عسلی کناری را در کنار یک کنار یک صندلی سالنی بگذارید. تنها چند کوسن راحت بر روی صندلی قرار دهید و ظاهری زیباتربه آن بخشید.

 1. درباره میزهای عسلی تجدید نظر کنید

یازدهمین نکته مهم در دکوراسیون داخلی خانه این است که از دو میز کوچک استفاده کنید و از کنار هم قرار دادن این دو میز یک میز بزرگتر بسازید. به این شکل به راحتی میتوانید این دو میز را از هم جدا کنید و یا حتی از بین آنها حرکت کنید.

 1. کاغذ دیوارهای طرح دار استفاده کنید

همانطور که قبلا هم اشاره شد یک فضای کوچک صرفا جایی نیست که در آن از رنگ و نور نمیتوان لذت برد. کاغذ دیواریهای طرح دار و شلوغ شاید به نظر خسته کننده و باعث ایجاد شلوغی بی نظمی در فضای کوچک باشند. اما استفاده از آنها را نادیده نگیرید استفاده از این کاغذهای دیواری در کنار دیوارهای ساده و بدون طراح باعث جذابیت بیشتر اتاقتان میشود.

 1. از مبلمانتان به شکل شناور استفاده کنید

سیزدهمین نکته مهم در دکوراسیون داخلی خانه این است که سعی کنید که مبلمانتان را به دیوار نچسبانید. نچسبیدن مبلل و صندلی ها به دیوار باعث میشود فضای اتاق بزرگتر به نظر برسد.

 1. برای نشان دادن آثار هنری استراتژی داشته باشید

آثار هنریتان را به دیوار آویزان کنید. آثار هنری مختلف بر روی دیوار باعث جذب نگاهها به دیوارها و بزرگتر نشان دادن دیوارها است. اگر بتوانید این آثار هنری را تا سقف آویزان کنید؛ حتی فضا بزرگتر نشان داده خواهد شد.

 1. از چراغ های هوشمند برای روشنایی استفاده کنید

آباژوها و لامپ‌های روشنایی که قابلیت نصب بر روی دیوار یا سف را داشته باشند را بخرید. این لامپها علاوه بر ایجاد نور فضاییی را بر روی زمین اشغال نمی‌کنند.

 1. از یک صندلی آویز استفاده کنید

و آخرین نکته مهم در دکوراسیون داخلی خانه این است که صندلی های چرخان و یا آویز علاوه بر اینکه بسیار زیبا هستند برای استفاده در فضاهای کوچک نیز بسیار مناسب هستند. این صندلی ها به هر نوع دکورسیون و با هر سبک و استایلی هماهنگی خواهند داشت.

نتیجه‌گیری

در این مقاله ۱۶ روش بزرگتر نشان دادن یک خانه با حال و پذیرایی کوچک را با یکدیگر مرور کردیم. در تمامی این روش‌ها شما میتوانید با کمترین هزینه و فقط با به کار بستن چند ترفند ساده خانه ایی بزرگ و دلباز داشته باشید.
برای دیدن نمونه های بیشتر از وسایل طراحی دکوراسیون داخلی به فروشگاه اینترنتی فوبورو مراجعه فرمایید.

منبع
16 Styling Tricks That Make a Small Living Room Seem Larger
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن