سرویس خواب ترکیه‌ای و معرفی ۱۰ نمونه از محبوب‌ترین‌ها در ایران

مدل‌های سرویس خواب‌ ترکیه‌ای جز محبوب‌ترین سرویس‌های خواب هستند. زیرا سبک متفاوتی دارند و در دکوراسیون داخلی از جایگاه ویژه‌ای برخوردارند. همچنین از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد سرویس خواب‌ ترکیه‌ای کیفیت بسیار بالای آن است. در واقع کشور ترکیه در صنعت مصنوعات چوبی بسیار پیشرفته عمل کرده است و بهترین مصنوعات را از نظر کیفیت و مدرنیته عرضه می‌کند. از دیگر ویژگی‌های سرویس خواب ترکیه‌ای قیمت بالای آن نسبت به دیگر محصولات داخلی است.

زیرا همانطور که می‌دانید اجناس وارداتی به دلیل مسائل گمرک، قیمت بالاتری دارند. اما موضوعی که وجود دارد این است که به نسبت کیفیتی که این سرویس‌های خواب دارند، مبلغ پرداختی برای آن‌ها واقعا ارزشش را دارد. در این مقاله قصد داریم ده مدل سرویس خواب ترکیه‌ای محبوب در ایران را معرفی کنیم.

سرویس خواب ترکیه‌ای شیک

سرویس خواب ترکیه‌ای ساده و مینیمال

یکی از انواع سرویس خواب‌های ترکیه‌ای این است که دارای تخت و کمد کاملا ساده با طراحی مینیمال هستند. به طوری که هیچ طرح یا نقش اضافی در آن‌ها نخواهید دید. همچنین رنگ این مدل تخت‌ خواب‌ها از طیف رنگ‌های روشن انتخاب می‌شود تا سبک سادگی و مینیمال بودن را حفظ کنند. تخت این نوع سرویس‌های خواب تنها دارای یک تاج ساده و چهارگوش است و جز آن چیز دیگری ندارد.

سرویس خواب ترکیه‌ای مینیمال

میز دراور، کمد و پاتختی این نوع سرویس‌های خواب نیز از طرح مینیمال پیروی کرده و جز چارچوب اصلی خود چیزی اضافی برای آن‌ها طراحی نشده است. برای مثال کشوها فاقد چارچوب هستند و به شکلی کاملا یک‌دست و بدون برش یا برآمدگی در آن طراحی شده‌اند. کمدهایی بزرگ و ساده به شکلی که شبیه جعبه‌ای تک‌رنگ هستند و دارای یک در سرتاسری ساده نیز هستند. این مدل سرویس‌خواب‌ها برای اتاق‌هایی با سبک کلاسیک و مدرن همخوانی دارد.

خرید سرویس خواب ترکیه ای

سرویس خواب‌های چوب و فلز

یکی از مدرن‌ترین انواع سرویس‌های خواب که به تازگی نیز ترند شده‌اند سرویس خواب‌هایی هستند که در آن‌ها چوب طبیعی و فلز به کار گرفته شده است. به صورتی که پایه‌ تخت و پاتختی، دستگیره کشوها و کمدها فلزی هستند. اما پیکره‌ی اصلی سرویس خواب از جنس چوب طبیعی است که به گونه‌ای به کار رفته که گویی چوب خام در آن استفاده شده است. همچنین این نوع سرویس خواب‌ها کاملا مات هستند و هیچ گونه حالت روغنی و براق ندارند. این نوع سرویس خواب‌ها برای اتاق نوجوان و جوان بسیار مناسب است.

سرویس خواب ترکیه‌ای چوبی فلزی

سرویس خواب چند منظوره

یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های خواب ترکیه‌ای انواع چند منظوره آن است. به صورتی که در قسمت تاج تخت یک کمد بسیار بزرگ و سرتاسری طراحی می‌شود که به دیوار چسبانده می‌شود و در قسمت پایین تخت نیز به شکل کتابخوانه یا قفسه طراحی شده است. همچنین در قسمت کمد بالای تخت آینه و سطحی به عنوان میز دراور طراحی شده است. این نوع سرویس خواب برای اتاق‌های کوچک بسیار مناسب است. همچنین در برخی مدل‌های این نوع سرویس خواب در طراحی قفسه پایینی تخت و کمد بالای تخت خلاقیت‌هایی به کار گرفته شده است و جایگاه‌ها و فضاهایی ویژه‌ای در آن‌ها ایجاد کرده‌اند. برای مثال در انواعی از آن‌ها قسمتی از بالای تخت را به میز تحریر اختصاص داده‌اند که در بالای میز نیز با نورپردازی ویژه محیطی عالی برای مطالعه ایجاد کرده‌اند. بنابراین کافی است با قرار دادن یکی صندلی در جلوی این میز از آن استفاده کرد.

سرویس خواب ترکیه‌ای چند منظوره

سرویس خواب ترکیه‌ای لمسه دوزی

یکی از انواع سرویس خواب‌های ترکیه‌ای این است که قسمت‌هایی از تخت و دیگر لوازم لمسه دوزی شده است. لمسه کاری به مدلی گقته می‌شود که بر روی روکش پارچه‌ای یا چرمی دکمه‌ها یا خرج‌کارهایی با فواصل منظم و پشت سر هم پرچ شده باشد. به شکلی که حالت بالشتک ایجاد می‌کند. لمسه دوزی را می‌توان در قسمت تاج تخت، دور تا دور تخت، روکش صندلی میز توالت، اطراف آینه و کمد نیز به کار گرفت. در صورتی که تاج تخت لمسه دوزی باشد تبدیل جای راحتی برای تکیه دادن می‌شود. این سبک سرویس خواب ترکیه‌ای مناسب اتاق زوج‌ها و متناسب با سبک کلاسیک است.

سرویس خواب ترکیه‌ای لمسه دوزی شده

سرویس خواب کلاسیک

یکی از سرویس‌خواب‌های ترکیه‌ای انواع کلاسیک آن است. این نوع سرویس‌خواب‌ها تمام چوب هستند. تمامی آیتم‌های این نوع سرویس خواب دارای پایه‌های کوتاه و قطور هستند. تاج تخت کلاسیک به شکل کمان است. همچنین طرح کمد و پاتختی و دیگر لوازم به شکل چهارگوش و ساده هستند. رنگ سرویس خواب‌های کلاسیک معمولا به همان رنگ چوبی است که برای ساخت آن‌ها به کار رفته است.

سرویس خواب ترکیه‌ای کلاسیک

سرویس خواب ترکیه‌ای اسپورت

این نوع سرویس خواب ترکیه‌ای بدین شکل است که هیچ یک از قطعات آن دارای پایه نیست و در واقع همه چیز مستقیما روی زمین قرار می‌گیرد. همچنین ارتفاع تخت و دیگر قطعات از زمین نسبت به سایر انواع سرویس خواب‌های ترکیه‌ای کمتر است. معمولا در سرویس خواب‌های اسپورت از رنگ تیره استفاده می‌کنند. این نوع سرویس خواب برای نوجوانان و جوانان بسیار مناسب است.

سرویس خواب ترکیه‌ای اسپرت

سرویس خواب با زوایای گرد

یکی از سرویس‌خواب‌های ترکی که مدتی است ترند شده انواعی از آن‌ها است که دارای گوشه‌ها و زوایای گرد هستند. بدین صورت که تاج تخت و بدنه تخت و همچنین کمد و پا‌تختی ها فاقد زاویه در حاشیه خود هستند و تمام حاشیه‌ها به شکل گرد و خمیده ساخته شده است. همچنین تمام اقلام این نوع سرویس خواب‌ها دارای پایه‌های نازک و اریب است. رنگ به کار رفته در این نوع سرویس خواب‌ها معمولا به رنگ چوب قهوه‌ای است.

سرویس خواب ترکیه ‌ای زاویه دار گرد

سرویس خواب سلطنتی

سبک سلطنتی جز سبک‌هایی است که هرگز قدیمی نمی‌شود و همیشه طرفداران مخصوص به خود را دارد. سرویس‌خواب‌های سلطنتی ترکیه‌ای ویژگی خوبی که دارند این است که کمی از حالت شلوغی سرویس‌خواب‌های سلطنتی قدیمی فاصله گرفته‌اند و با تلفیق سبک سلطنتی و کمی سبک کلاسیک طرح‌های بسیار خوبی را عرضه کرده‌اند. به شکلی که هرگز از آن‌ها خسته نخواهید شد. در این نوع سرویس خواب ترکیه‌ای سعی شده که خراطی‌های کمتری به کار رود و قسمت اعظم بدنه‌ی اقلام سرویس خواب حالت چوبی ساده داشته باشند. همچنین رنگ‌های به کار رفته در این نوع سرویس خواب‌ها روشن انتخاب می‌شود تا افراد پس از گذشت مدتی از آن‌ها خسته نشوند.

سرویس خواب ترکیه ‌ای سلطنتی

سرویس خواب لمسه دوزی سلطنتی

یکی از ایده‌های جالب در سرویس‌خواب‌های ترکیه‌ای سلطنتی این است که با خلاقیت بالا در قسمت‌هایی از سرویس خواب لمسه دوزی را به کار برده‌اند. برای مثال در قسمت وسط تاج تخت، رویه صندلی میز دراور و گاهی اوقات رویه کشو‌ها لمسه دوزی می‌شود که ترکیب این مدل با سلطنتی بسیار جالب و متفاوت است.

سرویس خواب ترکیه ‌ای سلطنتی لمسه دوزی

سرویس خواب فلزی

شاید با شنیدن نام سرویس خواب فلزی ذهنتان به انواع قدیمی آن‌ها رجوع کند. اما باید بگوییم که انواعی از مدل‌های سرویس‌خواب ترکیه‌ای وجود دارد که تماما در آن‌ فلز مات به کار رفته است. این نوع سرویس‌های خواب تک‌رنگ هستند و طراحی بسیار ساده‌ای دارند. البته در قسمت‌هایی چون کشو کمد و میز دراور از کمی چوب یا ام دی اف به شیوه‌ای خلاقانه نیز استفاده می‌شود. این نوع سرویس خواب برای اتاق جوان و نوجوان بسیار مناسب است.

سرویس خواب ترکیه ‌ای فلزی

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن