سرویس خواب سلطنتی ، مدل های با اصالت مخصوص دکوراسیون خانه های لوکس

سرویس خواب سلطنتی جزو محبوب‌ترین سبک‌های سرویس خواب است. این نوع سرویس‌های خواب ریشه در فرهنگ فرانسه، یونان و ایتالیا دارد. به شکلی که بورژواهای کشور‌های گفته شده و پادشاهان از این سبک در چیدمان اتاق ‌خواب خود استفاده می‌کردند. البته سبک سرویس خواب سلطنتی در هر کدام از کشورهای یاد شده با دیگری متفاوت است که در این مطلب به آن‌ها پرداخته‌ایم. همانطور که می‌دانید سرویس خواب سلطنتی بهترین گزینه برای خانه‌هایی با متراژ بالا و لوکس است.

فضای مورد نیاز برای سرویس خواب سلطنتی

سرویس خواب سلطنتی برای اتاق‌هایی با متراژ بالا مناسب است. بنابراین اگر اتاق خواب شما کوچک است از خرید این نوع سرویس خواب پرهیز کنید. همچنین اینکه سرویس خواب سلطنتی برای اتاق‌هایی که سقف بلندی دارند بسیار مناسب‌تر است. از طرفی برای انتخاب رنگ این نوع سرویس خواب پیشنهاد می‌کنیم که چوب‌هایی در طیف رنگ قهوه‌ای و یا سفید را انتخاب کنید. از انتخاب سرویس خواب سلطنتی با چوب‌های طلایی در اتاق با متراژ کم یا متوسط پرهیز کنید. همچنین اینکه رنگ پارچه به کار رفته در سرویس خوابتان بهتر است در طیف رنگی‌های خنثی یا سرد مثل کرمی، سفید، طوسی، خاکستری روشن و یا آبی و سبز بسیار روشن باشد. این رنگ‌ها فضای اتاق را بزرگ‌تر جلوه می‌دهند.

سرویس خواب کلاسیک

در آخر اینکه در صورتی که نیاز به یک سرویس خواب با دوام بالا دارید، سرویس خواب سلطنتی گزینه خوبی است. اما باید توجه داشته باشید که این نوع سرویس خواب نسبت به سرویس خواب‌های اسپورت هزینه بیشتری دارد. همچنین اینکه سرویس خواب‌های سلطنتی معمولا از مد نمی‌افتند. زیرا در سبک خوشان کمتر جای مانور دارند. بنابراین خیالتان از بابت قدیمی نشدن آن‌ها راحت باشد.

سرویس خواب کلاسیک (سلطنتی) برای خانه‌های لوکس

سرویس خواب فرانسوی

سرویس‌های خواب فرانسوی که به دوره لویی بر می‌گردند شامل سرویس خواب‌هایی می‌شود که در آن‌ها پارچه و چوب به کار رفته است. به شکلی که پایه‌های تخت، میز دراور و همچنین پاتختی به شکل باریک و ظریف و همچنین منبت کاری بوده است. قسمت  تاج تخت و نیز قسمت بالای آینه میز دراور در گوشه‌ها الگویی با زاویه ۹۰ درجه طراحی و سپس منبت کاری شده‌اند. همچنین اینکه بر قسمت رویه میز دراور و پاتختی از سنگ‌های مرغوب استفاده شده است.

سرویس خواب سلطنتی

امروزه این مدل سرویس خواب سلطنتی دستخوش تغییراتی شده و طراحان دست به طراحی انواع مدرن‌تری از این سرویس خواب‌ها زده‌اند. به عنوان مثال از پارچه‌هایی از جنس مخمل، جیر و یا انواع دیگر پارچه با طرح‌هایی ساده استفاده کرده‌اند و در قسمت‌هایی از تاج و پایین تخت و همچنین رویه صندلی میز دراور به کار برده‌اند تا علاوه بر زیبایی، استفاده از آن‌ها نیز راحت‌تر شود. به عنوان مثال هنگامی که می‌خواهید به تاج تخت تکیه دهید، کمر شما با چوب‌های منبت کاری شده برخوردی نداشته باشند و یا اینکه هنگامی که می‌خواهید روی صندلی میز دراور بنشینید احساس راحتی داشته باشید.

سرویس خواب فرانسوی

سرویس خواب ایتالیایی

از دیگر انواع سرویس خواب سلطنتی یا کلاسیک، سرویس خواب ایتالیایی را می‌توان نام برد. همانطور که گفته شد این نوع سرویس خواب ریشه در فرهنگ ایتالیا دارد اما امروزه با حفظ سبک کلی این سرویس خواب‌ها، آن‌ها دستخوش تغییراتی مدرن و سپس به بازار روانه شده‌اند. سرویس خواب‌های ایتالیایی معمولا نسبت به سرویس خواب‌های فرانسوی شلوغ‌تر و تجملاتی‌تر هستند. بدین صورت که منبت کاری استفاده شده در آن‌ها کمی بیشتر و اغراق‌آمیزتر است. همچنین پایه تخت خواب و پاتختی‌ها و نیز میز دراور کمی ضخیم‌تر و کوتاه‌تر است.

سرویس خواب سبک ایتالیایی

از دیگر ویژگی‌های سرویس خواب ایتالیایی استفاده از چرم و چوب در ساخت آن‌ها است. در سرویس خواب‌های ایتالیایی طرح‌هایی از شاخ و برگ طلا دیده می‌شود که امروزه به شکل منبت‌کاری‌های طلایی دیده می‌شود. همچنین استفاده از پارچه‌هایی با نقاشی ‌و طراح‌های شلوغ و رومی در این نوع سرویس خواب مرسوم است. در سبک ایتالیایی برای رویه پاتختی و رویه میز دراور از سنگ مرمر استفاده می‌شود که جلایی ویژه به این سبک سرویس خواب نیز می‌دهد.

سرویس خواب ایتالیایی

سرویس خواب یونانی

در سرویس خواب‌های یونانی معمولا از پارچه‌های پنبه یا کتان با رنگ‌هایی کاملا طبیعی استفاده می‌شود. رنگ‌هایی مثل لیمویی، کرمی، سبز یا آبی بسیار کمرنگ در این مدل سرویس خواب به کار می‌رود. همچنین پایه‌های تخت و میز دراور و پاتختی علاوه بر منبت‌کاری دارای زاویه‌ای رو به بیرون هستند. علاوه بر چوب در سرویس خواب‌های یونانی سرامیک و سنگ‌هایی مثل سنگ مرمر نیز استفاده می‌شود.

سرویس خواب یونانی

امروزه سرویس‌ خواب‌های موجود در بازار ممکن است به سبک موارد یاد شده و یا تلفیقی از آن‌ها باشد. در سرویس خواب‌های سلطنتی یا کلاسیک طبق ترند روز از پارچه‌هایی مخمل یا جیر با رنگ‌هایی ملایم و ملیح و طرح‌هایی کاملا ساده استفاده می‌شود. از طرفی منبت کاری در این سبک سرویس خواب کمتر و ظریف‌تر شده است. به شکلی که پایه‌های میز دراور و تخت را بلند و باریک با کمی منبت کاری می‌سازند. از دیگر آیتم‌هایی که می‌توان در کنار سرویس خواب سلطنتی استفاده کرد نوعی نشیمن‌گاه تحت عنوان پاف است.  پاف در قسمت کنار یا پایین تخت خواب قرار می‌گیرد که رویه آن مانند مبل از پارچه یا چرم ساخته می‌شود و پایه‌ها و کناره آن دقیقا مشابه با دیگر آیتم‌های سرویس خواب است.  پاف فاقد تکیه‌گاه است و می‌تواند دارای دسته و یا بدون دسته باشد.

سروس خواب سبک یونانی

برای انتخاب میز دراور در سرویس خواب سلطنتی بسته به میزان حجمی که لازم دارید می‌توانید انواع کشودار یا بدون کشوی این نوع دراورها را سفارش دهید. البته انواع بدون کشو و یا نهایتا دارای یک یا دو کشو برای میزدراور به ترند روز دنیا نزدیک‌تر است. به شکلی که میز دراور شما پایه‌هایی بلند و باریک با یک صفحه رویه و نهایتا یک کشو باشد. همچنین می‌توانید آینه میز دراور خود را در انواع ساده یا منبت‌کاری شده انتخاب کنید. از دیگر انواع آینه‌های میز دراور، انواع دو قلو یا چندتایی آینه است. به شکلی که دوتا آینه یک شکل یا سه آینه که آینه وسط بزرگ‌تر از دو آینه بغل است در این نوع میز دراورها به کار می‌رود.

سرویس چوب سبک یونانی

برای پاتختی در سرویس خواب سلطنتی می‌توانید انواع کشودار یا بدون کشو را بسته به نیازتان سفارش دهید. اما توجه کنید که بازهم پاتختی‌ها با پایه‌های باریک و بلند و نیز ساده که کشوهای کمتری دارد به ترند روز دنیا نزدیک‌تر است. برای انتخاب تخت در سرویس خواب سلطنتی نیز می‌توانید انواع تخت‌ها با تاج تمام چوب و منبت‌کاری شده و یا تخت‌هایی با تاج پارچه‌ای که تنها دور آن‌ها منبت‌کاری شده سفارش دهید. در صورتی که می‌خواهید تخت و یا به طور کلی سرویس خوابتان مجلل‌تر باشد می‌توانید انواعی که سنگ یا سرامیک در آن‌ها به کار رفته‌اند را سفارش دهید.

سرویس خواب به سبک کشور یونان

 همچنین می‌توانید از انواع مدل تخت‌های سلطنتی که در قسمت بالای آن‌ها پرده‌هایی مجلل طراحی شده‌اند نیز خریداری کنید. این نوع تخت‌خواب‌ها بیشتر به سبک پادشاهان است که امروزه در دکوراسیون اتاق از آن بهره می‌گیرند. این نوع پرده‌ها می‌تواند در انواع کامل به شکلی که دور تا دور تخت را در بر می‌گیرند و یا انواعی که تنها قسمتی از تاج تخت را در برمی‌گیرند، باشند. سعی کنید برای انتخاب رنگ این پرده از رنگ‌های خنثی و روشن که طرح خاصی دارند استفاده کنید. پرده‌های توری برای این نوع تخت‌خواب‌ها مناسب‌تر است. در صورتی که بخواهید سرویس خواب سلطنتی طبق ترند روز دنیا تهیه کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم انواعی از آن را انتخاب کنید که در آن پارچه بیشتر و منبت‌کاری کمتری به کار رفته باشد. همچنین به رنگ‌های به کار رفته توجه کنید و رنگ‌های ساده‌تر  را انتخاب کنید.

 

بیشتر بخوانید : ۱۵ مدل شیک و مدرن تخت خواب سلطنتی از نگاه فوبورو مگ

 

 

سرویس خواب با استفاده از سبک یونانی

معمولا سرویس خواب‌های سلطنتی فضای زیادی را اشغال می‌کنند. بنابراین در صورتی که در اتاق نیاز به یک نشیمن دارید می‌توانید از پاف استفاده کنید. همچنین می‌توانید انواع پاف‌ها که دارای گنجه در قسمت زیرین خود هستند را خریداری کنید. زیرا می‌توانید از این فضا برای قرار دادن لباس یا لوازم شخصی نیز استفاده کنید. پارچه‌های مخمل، جیر یا پنبه‌ای و کتان انواع مناسبی برای جنس رویه پاف است. زیرا هنگام نشستن روی آن‌ها احساس راحتی خواهید داشت. سعی کنید از خرید سرویس خوابی که جنس پارچه آن چرم است خودداری کنید زیرا راحتی آن‌ها نسبت به انواع دیگر پارچه‌ها کم‌تر است.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن