سرویس خواب نوزاد|معرفی۱۲مدل شیک و مدرن برای سیسمونی دختر و پسر

یکی از اصلی‌ترین و در عین حال گران‌ترین ملزومات در خرید‌های سیسمونی سرویس خواب نوزاد دختر یا پسر است. سرویس خواب‌ نوزاد انواع بسیار متفاوت و متنوعی دارد. از طرح‌ها و مدل‌های متنوع گرفته تا جنس‌های متفاوت. به طور عمده سرویس خواب‌های نوزاد را از جنس نئوپان، ام دی اف و یا چوب می‌سازند که از نظر قیمت با یکدیگر بسیار متفاوت هستند.

سرویس خواب‌هایی که از جنس نئوپان هستند از نظر کیفیت به نسبت پایین‌تر از سایر موارد بوده و بالتبع قیمت ارزان‌تری دارند. اما سروس خواب‌های چوبی هم از نظر کیفیت و هم قیمت بالاتر هستند. سرویس خواب نوزاد بسته به نیاز و سلیقه شما می‌تواند شامل قطعات مختلفی باشد که به آن‌ها خواهیم پرداخت. اما به طور کلی از لحاظ سبک، سرویس خواب نوزاد به دو دسته مدرن و سلطنتی تقسیم می‌شود.

سرویس خواب نوزاد دوست داشتنی

قطعات اصلی سرویس خواب تخت و کمد لباس است. اما به دلخواه می‌توانید کمد‌های ویترین دار، پاتختی و میز دراور و آینه را نیز به ست اضافه کنید. اما به این نکته نیز توجه کنید که همیشه سرویس خواب‌هایی با رنگ روشن برای نوزادتان انتخاب کنید. زیرا رنگ روشن تاثیر بسیار زیادی بر روحیه فرزند شما خواهد داشت. معمولا والدین برای نوزاد دختر از رنگ‌های صورتی و بنفش استفاده می‌کنند و برای نوزاد پسر نیز ار رنگ‌های آبی و سبز بهره ‌می‌برند.

سرویس خواب مدرن نوزاد

سرویس خواب ساده و بدون طرح

یکی از پرطرفدارترین انواع سرویس خواب‌ نوزاد سبک ساده و بدون طرح است. این نوع سرویس خواب‌های نوزاد فاقد هرگونه طرح یا نقش اضافی هستند. تخت و کمد در نهایت سادگی و با زوایای چهارگوش ساخته شده‌اند. معمولا رنگ انتخابی برای این نوع سرویس خواب رنگ‌های روشن است. سرویس خواب ساده نوزاد بهترین گزینه برای اتاق‌هایی با متراژ کوچک است.

سرویس خواب نوزاد شیک

سرویس خواب اسپورت نوزاد

این نوع سرویس خواب‌ها به طور کلی از همان سبک ساده پیروی می‌کنند اما قسمت‌هایی از آن‌ها نیز فرم به خصوصی داده می‌شود. برای مثال حاشیه تخت یا کمد را حالت‌دار می‌سازند و یا بافت یا جنس دیگری در آن به کار می‌برند. سرویس خواب‌های اسپورت پایه ندارند و مستقیما روی زمین قرار می‌گیرند.

سرویس خواب نوزاد اسپورت

سرویس خواب با طرح‌های عروسکی

یکی از انواع سرویس خواب‌های مدرن نوزاد انواع عروسکی آن‌ها است. به صورتی که تخت و کمد نوزاد را به شکل شخصیت‌های داستانی، کارتونی و یا اشکال دیگر می‌سازند. این نوع سرویس خواب‌ها برای نوزاد بسیار مناسب بوده و جلوه‌ی ویژه‌ای به اتاق نوزاد می‌دهد.

سرویس خواب نوزاد مدرن

سرویس خواب فشرده با حجم کم

امروزه اکثر خانه‌ها آپارتمانی و با متراژ کوچک هستند. اخیرا طراحان سرویس خواب دست به طراحی سرویس خواب‌هایی زدند که نهایتا به اندازه یک تخت در اتاق فضا اشغال می‌کند اما شامل همه چیز می‌شود. بدین صورت که سازه‌ای مرتفع می‌سازند و قسمت پاییین آن را به عنوان تخت در نظر می‌گیرند. سپس از قسمت کنار و بالای این سازه را برای طراحی و تعبیه کمد و میز دراور این سرویس خواب نوزاد در نظر می‌گیرند. انواعی از آن‌ها وجود دارند که تخت نیز قابلیت تا شدن را دارد. بنابراین کل حجم سرویس خواب به اندازه یک کمد می‌شود. این نوع سرویس خواب برای نوزادانی که قرار است اتاق مشترک با خواهر یا برادر خود داشته باشند نیز بسیار مناسب است.

سرویس خواب نوزاد عروسکی

سرویس خواب نوزاد که برای نوجوان نیز مناسب است

همانطور که می‌دانید روز به روز با افزایش قیمت‌ها مواجه هستیم و ممکن است از نظر اقتصادی خرید سرویس خواب‌های میلیونی برای نوزاد در حد توانمان نباشد. به ویژه اینکه پس از مدتی سرویس خواب نوزاد دیگر برای او مناسب نخواهد بود.  بدین ترتیب طراحی انواعی از سرویس خواب‌ها را در الویت قرار دادند که قابلیت افزایش سایز تخت و تبدیل شدن به تخت نوزاد نیز در آن‌ها وجود دارد. بدین صورت که در قسمت پایینی تخت نوزاد یک میز دراور تعبیه می‌کنند. این میز قابل جا به جایی است و با برداشتن آن سایز تخت بزرگ‌تر و جادارتر می‌شود.

سرویس خواب نوزاد و نوجوان

سرویس خواب مدل گهواره‌ای نوزاد

برخی از انواع سرویس خواب‌ مدرن نوزاد وجود دارند که تخت آن‌ها به شکل گهواره ساخته می‌شود. به صورتی که دور تا دور تخت را ستون‌های موازی به عنوان نرده تشکیل داده است. این نوع سرویس خواب در عین سادگی بسیار زیبا و فانتزی به نظر می‌رسد.

سرویس خواب نوزاد گهواره

سرویس خواب وینتیج

به طور کلی سبک وینتج در یک دسته بندی جدا قرار دارد. در این نوع سبک از لوازم ساده و در دسترس برای ساخت مصنوعات ارزان استفاده می‌شود که حالتی قدیمی و نوستالژیک نیز دارند. اما امروزه با تلفیق این سبک با سبک مدرن دست به تولید سبک‌هایی جذاب زده‌اند. برای مثال تخت‌هایی که با چند تکه چوب ساده ساخته شده‌اند و بدون هیچ پایه با ارتفاعی از زمین بر روی زمین قرار می‌گیرند جزو این سبک سرویس خواب هستند. کمد و سایر ملزومات این سبک سرویس خواب نوزاد نیز با مواد اولیه ساده ساخته شده‌اند که با کمی تغییر آن‌ها را به سرویس خواب‌ جذاب و مدرن تبدیل کرده‌اند.

سرویس خواب نوزاد وینتیج

سرویس خواب فلزی

برخی از انواع سرویس خواب‌ نوزاد مدرن علاوه بر متریال اصلی که می‌تواند چوب یا ام دی اف باشد، در آن از فلز نیز استفاده شده است. این نوع سرویس خواب‌ها بسیار خاص و متفاوت و شیک هستند. طراحان سرویس خواب ممکن است فلز را در قسمت‌های مختلفی از قطعات سرویس خواب به کار ببرند تا برای کودک مشکلی به وجود نیاورد. برای مثال در قسمت ستون‌ها یا چارچوب‌ها ممکن است از قطعات فلزی استفاده شود. اما انواع دیگری از سرویس خواب‌های فلزی هستند که فلز در آن‌ها به صورت فرفورژه به کار رفته است که می‌توانند با استفاده از این مدل سبک‌های فانتزی و کارتونی جالبی را خلق کنند. طرح‌هایی مثل کالکسه سیندرلا می‌تواند مثالی برای این سبک باشد.

سرویس خواب نوزاد فلزی

سرویس خواب سلطنتی نوزاد

مصنوعات چوبی سلطنتی از طرح‌های باستانی منشا گرفته‌اند. طوری که رومیان باستان یا پادشاهان فرانسوی برای فرزندان خود از این سبک سرویس خواب‌ نوزاد استفاده می‌کردند. از طرفی سرویس خواب‌ سلطنتی نوزاد تماما از چوب ساخته شده و از نظر قیمتی بسیار گران‌تر از انواع مدرن آن هستند. به این علت که زمان و زحمت زیادی صرف ساخت آن‌ها می‌شود.

اساس سرویس خواب‌ نوزاد سلطنتی بر خراطی شدن چوب است. خراطی نوعی هنر دست بر روی چوب است که طرح‌ها و نقش‌هایی را بر روی چوب با استفاده از ابزارهای خاص حک می‌کنند. این طرح‌ها معمولا در قسمت‌های حاشیه‌ای سرویس خواب و نیز پایه‌های تخت و کمد اجرا می‌شوند. سرویس خواب‌های سلطنتی نوزاد دارای پایه‌های باریک و فرم داده شده هستند. این نوع سرویس خواب برای اتاق‌هایی که متراژ بالایی دارند مناسب است. حال می‌خواهیم به معرفی انواع سرویس خواب‌ نوزاد سلطنتی بپردازیم.

سرویس خواب نوزاد سلطنتی

سرویس خواب سلطنتی با تور

یکی از مواردی که در گذشته برای سرویس خواب نوزاد استفاده می‌شد استفاده از تور بر روی تخت نوزادان بود. به صورتی که از بالای تخت یک پارچه توری را در سرتاسر تخت همچون پرده آویزان می‌کنند. این کار باعث می‌شود که نوزاد هنگام خواب حس آرامش بیشتری داشته باشد.

 

بیشتر بخوانید : ۱۵ مدل شیک و مدرن تخت خواب سلطنتی از نگاه فوبورو مگ

 

سرویس خواب سلطنتی کلاسیک

برخی از افراد ممکن است به سبک سلطنتی علاقه داشته باشند اما انواع قدیمی و خراطی شده آن‌ها را برای اتاق نوزاد خود نپسندند. طراحان سرویس خواب نیز برای این موضوع چاره‌ای اندیشیده‌اند. به صورتی که کمی از تجملات سبک سلطنتی کاسته‌اند و طرح کلی سرویس خواب نوزاد را رو به سمت سادگی برده‌اند.

سرویس خواب نوزاد دخترانه

بیشتر بخوانید: سرویس خواب مدرن | طراحی بی نظیر ۱۰ مدل برتر در سال ۲۰۲۰

 

سرویس خواب لمسه دوزی

ممکن است با خود فکر کنید که لمسه دوزی تنها برای مبلمان یا سرویس خواب عروس و داماد کاربرد دارد. اما اصلا این طور نیست. امروزه طراحان با به کارگیری خلاقیت خود دست به طراحی سرویس خواب‌های لمسه دوزی نوزاد زده‌اند که می‌تواند بسیار جذاب و زیبا باشد. این نوع سرویس خواب‌ها بدین صورت است که حاشیه‌ قطعات در آن‌ها خراطی شده و از سبک سلطنتی پیروی می‌کند. اما در قسمت تکیه‌گاه نوزاد و یا حاشیه‌ی کمد و دراور لمسه دوزی به کار گرفته می‌شود.

سرویس خواب نوزاد زیبا

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن