تخت خواب لمسه‌دار | طراحی مدرن و آرامش‌بخش متناسب با هر دکور

یکی از طرح‌های قوی در صنعت مصنوعات چوبی از جمله تخت‌خواب، لمسه دوزی است. تخت خواب لمسه‌دار و انواع آن را دقیقا نمی‌توان در یک دسته‌بندی واحد از نظر سبک قرار داد. همچنین می‌توان خلاقیت و ایده‌های بی‌شماری برای تلفیق دیگر طرح‌ها به لمسه‌دوزی اضافه کرد. بنابراین با تلفیق تخت ‌خواب‌های لمسه‌دار با انواع سبک‌ها می‌توان سبک‌های جدیدی را خلق کرد.

تخت‌ خواب لمسه‌دار چیست؟

لمسه دوزی به دوختن منظم دکمه یا مهره خرج‌کار در فواصل منظم بر روی پارچه یا چرم گفته می‌شود که در زیر این پارچه یا چرم، فوم‌هایی تعبیه می‌شوند تا لمسه‌دوزی‌ها برجسته شوند. که حالتی همچون بالشتک با برجستگی و فرورفتگی ایجاد می‌کند. البته نوع مدرن لمسه‌دوزی نیز اخیرا ترند شده که در آن از دکمه برای دوخت استفاده نمی‌کنند. در واقع با دوختن اشکال هندسی منظم و یکدست پشت سر هم این حالت بالشتک را ایجاد می‌کنند. این مدل لمسه‌دوزی در دنیای مدرن و در میان جوانان طرفدارهای زیادی دارد.به طور کلی سرویس خواب لمسه دوزی شده طرف دارن خیلی زیادی به خود جلب کرده است

تخت خواب لمسه دار شیک

لمسه‌دوزی چگونه انجام می‌شود؟

معمولا در قسمت‌هایی همچون تاج تخت، سطح بیرونی پایین تخت و پافی که در کنار یا پایین تخت قرار می‌گیرد از لمسه‌دوزی استفاده می‌کنند. بدین صورت که پارچه یا چرم مورد نظر را علامت گذاری کرده و با دوخت دگمه یا مهره لمسه‌دوزی را انجام می‌دهند. درواقع لمسه‌دوزی در گذشته بر روی مبلمان راحتی انجام می‌شد. اما امروزه با به کارگیری آن در تمام مصنوعات چوبی از جمله تخت، دنیای جدیدی را در صنعت مدرنیته ایجاد کرده‌اند. عمل لمسه‌دوزی بسیار حساس و ظریف است. همچنین برای انجام آن باید جنس پارچه و فوم را به دقت انتخاب کرد.

تخت خواب لمسه دار پارچه ای

چگونه طراحی مدرن و آرامش‌بخشی را با استفاده از تخت‌خواب لمسه‌دوزی متناسب با هر نوع دکور ایجاد کنیم؟

همانطور که گفته شد با به کار بردن و ترکیب لمسه‌دوزی با انواع سبک‌ها می‌توانید سبک مورد نظر خود را پیدا کنید.

در صورتی که به سبک تخت خواب سلطنتی علاقه دارید ولی می‌خواهید تلفیقی از مدرنیته در این نوع سبک به کار ببرید می‌توانید تخت‌ خواب‌های لمسه‌دار سلطنتی را انتخاب کنید. در این نوع تخت‌ خواب‌های لمسه‌دار در عین اینکه سبک سلطنتی حفظ می‌شود در قسمت‌هایی از تاج تخت و پایین تخت به شکل یک تکه یا چند تکه لمسه‌دوزی می‌شود. اما در اطراف این قسمت لمسه‌دوزی شده خراطی‌های چوب همچنان وجود دارند. از مزیت‌های این نوع تخت خواب این است که از حالت خشک سلطنتی بیرون آمده و می‌توانید به تاج تخت تکیه دهید. پارچه‌های به کار گرفته شده در این نوع تخت خواب از جنس‌هایی چون مخمل، جیر یا چرم انتخاب می‌شوند.

تخت خواب لمسه دار ساده و مدرن

در صورتی که تمایل داشته باشید اتاقی با فرمت کلاسیک داشته باشید می‌توانید از تخت خواب‌های لمسه‌داری که کل بدنه تخت را پوشش داده است استفاده کنید. بدین صورت که تمام قسمت‌های تاج، پایین و بدنه تخت لمسه‌دوزی شده باشد. در صورتی که مایلید این فرمت کلاسیک کمی حالت رسمی داشته باشد می‌توانید جنس چرم را برای این نوع تخت خواب لمسه‌دار انتخاب کنید. اما جنس مخمل یا جیر معمولا مدرن‌تر هستند. از دیگر گزینه‌ها برای داشتن تخت خواب لمسه‌دار مدرن، تخت خواب‌های چوبی کلاسیکی است که قسمت‌هایی از تاج یا پاین تخت لمسه‌دوزی شده است.

تخت خواب لمسه دار کل بدنه

در صورتی که می‌خواهید تخت‌ خواب لمسه‌دار مدرن برای اتاق جوان یا نوجوان انتخاب کنید، پیشنهاد ما این است که انواعی از تخت خواب‌ها را انتخاب کنید که در لمسه‌دوزی آن، دکمه یا مهره‌ها فاصله‌ی بیشتری از یکدیگر داشته باشند. یا درصورتی که تخت خواب لمسه‌داری از نوع اشکال هندسی را می‌پسندید، می‌توانید انواعی از آن‌ها که اشکال هندسی بزرگتری دارند را انتخاب کنید تا به سبک سرویس خواب مدرن نزدیک‌تر باشد.

تخت خواب لمسه دار بسیار زیبا

انواعی از تخت‌های لمسه‌دار نیز وجود دارند که بالشتک‌های آن‌ها به شکل سرتاسری و استوانه‌ای است. می‌توان ارتفاع تاج تخت لمسه‌دار را تا سقف پیش برد. این نوع تاج تخت لمسه‌دار که تا سقف پیشروی می‌کند جزو مدرن‌ترین انواع تخت‌ خواب‌ها است. همچنین به عنوان یک دیوارکوب نیز محسوب می‌شود.

تخت خواب لمسه دار کلاسیک و مدرن

تخت‌خواب لمسه‌دار ساده

یکی از سبک‌های ساده و مدرن برای تخت‌ خواب لمسه‌دار انواعی از آن‌ها است که بدنه‌ای ساده دارند و تاج آن‌ها سراسر لمسه‌دوزی است. از طرفی پارچه و رنگ دکمه به کار رفته در لمسه‌دوزی سراسر یکدست است. بهترین گزینه برای جنس این نوع تخت خواب جنس مخمل است.

تخت خواب لمسه دار ساده

نوعی دیگر از تخت‌ خواب‌های لمسه‌دار مدرن انواع صدفی آن‌ها است. در واقع این نوع تخت خواب‌ها بدین صورت است که تاج و پایین آن‌ها را به شکل کفه‌های صدف لمسه‌دوزی کرده‌اند. همچنین هلال‌های بیرونی کفه صدف را در قسمت بالای تاج و پایین تخت رعایت کرده‌اند. این نوع تخت خواب لمسه‌دار گزینه بسیار مناسبی برای اتاق تازه عروس و دامادها است.

تخت خواب لمسه دار عروس

یکی از روش‌های به کارگیری لمسه‌دوزی در تخت خواب‌های مدرن استفاده از پاف لمسه‌دار است. می‌توان این پاف را در قسمت پایینی یا جانبی تخت قرار داد. همچنین می‌توان انواعی از تخت خواب‌‌ها را سفارش داد که بر روی قسمتی از جانب یا پایین چوب تخت، کمی لمسه‌دوزی کار کنند و حالتی مانند نشیمن لمسه‌دار ایجاد کرد.

تخت خواب لمسه دار رنگ روشن

تخت‌خواب لمسه‌دار فلزی

می‌توان تخت خواب لمسه‌دار را در ترکیب با بدنه فلزی ساخت. بدین صورت که در میان قسمت‌هایی از یک تخت فلزی تکیه‌گاه یا نشیمن لمسه‌دار طراحی کرد. این سبک تخت خواب لمسه‌دار برای اتاق‌های نوجوان یا جوان با سبک مدرن کاربرد دارد.

در صورتی که به سادگی در کنار لمسه‌دوزی علاقه‌مند هستید می‌توانید انواعی از تخت‌ خواب‌ها دارای لمسه‌دوزی استوانه‌ای افقی هستند استفاده کنید. این لمسه‌دوزی‌ها را می‌توان در یک چارچوب در تاج و پایین تخت قرار داد و یا به شکل سرتاسری طراحی کرد. در هر دو صورت تخت خوابی با سبک مدرن و در عین حال ساده خواهید داشت.

تخت خواب لمسه دار فلزی

تخت‌خواب لمسه‌دار کلاسیک

یکی از طرح‌های جذاب برای داشتن اتاق خوابی مدرن و فضایی آرامش‌بخش انتخاب تخت‌ خوابی است که در آن سبک مدرن با کلاسیک تلفیق شده است. به صورتی که می‌توان تاج تخت را به شکل کلاسیک لمسه‌دوزی کرد و سایر قسمت‌های تخت یا به طور کلی بدنه تخت از جنس چوب طبیعی با طراحی ساده و مدرن باشند. در صورتی که این نوع تخت خواب لمسه‌دار را می‌خواهید بهتر است انواع پایه‌دار آن را انتخاب کنید. زیرا با تضادی که میان دو سبک ایجاد شده است می‌توان فضای بسیار مدرن و خلاقانه‌ای را خلق کرد.

تخت خواب لمسه دار کلاسیک

تخت‌ خواب لمسه‌دار اسپورت

در صورتی که علاقه‌مند به سبک اسپورت هستید می‌توانید یک نوع تخت خواب لمسه‌دار که در قسمت تاج دارای لمسه‌دوزی ساده و سرتاسری است را انتخاب کنید. همچنین بدنه تخت ارتفاع کمی داشته و بدون پایه بر روی زمین قرار می‌گیرد.

تخت خواب لمسه دار اسپرت

 

بیشتر بخوانید : سرویس خواب ترکیه‌ای و معرفی ۱۰ نمونه از محبوب‌ترین‌ها در ایران

 

 

تخت‌خواب لمسه‌دار با چوب طبیعی

از دیگر طرح‌هایی که برای تخت خواب لمسه‌دار به کار گرفته می‌شود تلفیق چوب طبیعی با لمسه‌دوزی است. به صورتی که بدنه تخت به طور کلی از چوب طبیعی با رنگ طبیعی استفاده شده و در قسمت‌هایی از تاج تخت و پایین تخت لمسه‌دوزی انجام شده است. این سبک تخت خواب برای اتاق‌های جوان و نوجوان بسیار مناسب است و جزو مدرن‌ترین طراحی‌های اخیر به شما می‌آید.

تخت خواب لمسه دار با چوب طبیعی

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن