موضوعات داغ

معرفی و آشنایی با انواع سبک مبلمان(قسمت دوم)

در هنگام خرید مبلمان و سایر لوازم منزل بهترین راه این است که با انواع سبک‌ها آشنا باشیم. در واقع آشنایی با انواع سبک‌های مبلمان باعث می‌شود که در هنگام خرید بهترین و مناسب ترین مبلمان برای منزلمان دچار گمراهی و انتخاب اشتباه نشویم.

در مقاله قبلی با نام  معرفی و آشنایی با انواع سبک مبلمان (قسمت اول) با ده سبک معروف مبلمان که تمامی آنها زیر شاخه‌های سبک هایی راحتی، استیل و کلاسیک هستند آشنا شدیم. در این مقاله از فوبورو مگ به سراغ معرفی سایر این سبکها میرویم.

مبل فانتزی به سبک شزلون

این نوع مبلمان طراحی منحصر به فرد و نا متقارنی دارد و تاریخچه نامگذاری آن مربوط به درشکه‌های دو نفره چینی ست که یک نفر آن را حمل میکند. این مبل‌ها بیشتر مربوط به دسته بزرگتری از مبلهای سبک شزلون میشوند.

برخی از شزلون ها در هر دو طرف بازو دارند که البته ارتفاع آنها یکسان نیست. این مبل‌ها پیشتر از اینکه جنبه تزئینی داشته باشند برای استراحت بسیار جنبه کاربردی دارند. بسیاری از مبلهای شزلون در دسته بندی مبل های راحتی، کلاسیک و استیل تولید و در بازار به فروش میرسند.

مبل-راحتی

مبل-خارجی

 

مبل-کلاسیک

مبل-راحتی

مبل‌های سبک تختخواب شو

این نوع از مبل‌ها سبکی هستند که به آنها مبل‌های آسیای شرقی نیز گفته میشود. این مبل‌ها علاوه بر اینکه وسیله مناسبی برای استراحت هستند به حالت تخته خواب هم در می آیند و شما در هنگام خواب میتوانید از آن استفاده کنید.

مبل‌های تختخواب شو بیشتر برای افراد مجرد و افرادی که فضای کوچکی در خانه دارند مناسب است. ارزان بودن این سبک از مبل (هم تخت خواب و هم مبل) و راحتی و سهولت استفاده از آن در چند سال اخیر باعث محبوبیت بالایش شده است.

مبل-راحتی

مبل-تختشو

مبل-اصلمبل

سبکی راحت به نام فوتون

این سبک از مبل‌ها یکی از محبوب‌ترین مبلمان نه تنها در خانه بلکه در محیط‌های اداری است. فوتون ها هم قابلیت تختخواب شوندگی را دارند و امکان یک خواب نیم روز را برای شما فراهم میکند.

این دسته از مبلمان به دلیل جنس خاصی که دارند بسیار محبوب کودکان است. بنابراین برای انتخاب یک مبل مناسب برای اتاق کودکتان میتوانید به سراغ فوتون بروید. بسیاری از مبل های فوتون خاصیت تبدیل به یک تختخواب طبقاتی را دارند.

مبل-فوتونمبل-فوتون

مبل

مبل

فوتون-مبل

درباره سبک لاوست در مبلمان بیشتر بدانیم

لاوست ها کناپه های کوچکی هستند که امکان نشستن فقط دو نفر را فراهم میکند. این سبک از مبل را در اتاق نشیمن های زیادی را دیده ایم. دلیل اصلی ساخت این مبل این است که زوج‌های جوان در کنار هم بنشینند و احساس نزدیکی بیشتر را بهم داشته باشند.

لاوست‎‌ها نیز در شکل و اندازه با یکدیگر تفاوت‌های زیادی دارند. این سبک از مبل را نیز در دسته‌های اصلی مبل راحتی و کلاسیک نیز تولید میکنند و در کشورهای مختلف انواع مختلفی دارند.

مبل-کلاسیک

مبل-راحتی

مبل-یافت-آباد

مبل-ارزان

مبل-راحتی

سبک مبلمان دو وجهی

مبلمان دو وجهی که به مبل دیوان معروف است، پشتی و تیکه گاه ندارد. بنابراین بسیاری از اراد آن را به دیوار میچسبانند و با گذاشتن کوسن بر روی آن، ان را نرم و راحت میکنند.

برخی نیز از این مبل به عنوان پاف در کنار سایر مبلمان و حتی پایین تختخواب استفاده میکنند و در مواقع خستگی میتوانند پاهای خود را بر روی آن گذاشته و استراحت کنند.

مبلمبل

خرید-مبل-استیل
فوبورو: سبک مبلمان دو وجهی

سبک نیمکتی به کدام مبلمان مربوط میشود

مبل سبک نیمکتی از دیرباز تولید میشده است اما بسیاری به آن اصلا توجه نمیکردند. این مبل شبیه یک نیمکت عریض و بزرگ است که حس راحتی زیادی را فراهم میکند. امروز انواع و مدل های مختلفی از این مبل تولید میشود که شما میتوانید با اطمینان خاطر به عنوان یک مبل کلاسیک زیبا از آن بهره ببرید.

مبل
فوبورو: مبل سبک نیمکتی

مبل

مبل
فوبورو: مبل سبک نیمکتی
خرید-مبل
فوبورو: مبل سبک نیمکتی

سبک مبلمان برقی

این سبک از مبلمان دقیقا مخصوصا عاشقان تلویزیون و برنامه های ورزشی است. بخش نرم و عمیق این مبل باعث میشود در آن فرو روید و با دکمه برقی که در آن تعبیه شده است پای خودتان را دراز کنید.

اگر این گونه مبلها به مکانیسم ماساژ نیز مجهز شده باشند که انتخاب بسیار مناسب تری برای اتاق تلویزیون، اتاق خواب و مطالعه هستند. اغلب این سبک از مبلها روکش چرمی دارند بنابراین در انتخاب روکش با کیفیت برای آن هم نهایت دقت را به خرج بدهید.

خرید-مبل
فوبورو: مدل مبل برقی
خرید-مبل
فوبورو: مدل مبل برقی
مبل-ارزان
فوبورو: مدل مبل برقی
مبل-ماساژور
فوبورو: مدل مبل برقی
مبل-ارزان
فوبورو: مدل مبل برقی

سبک مبل کلاسیک چیست؟

این مبل ها نیز مانند مبل های سلطنتی طرفداران اصلی خودشان را در ایران دارند. ظاهر مبل کلاسیک نیز به شدت به مبل سلطنتی شباهت دارند.با این تفاوت که منبت کاری‌شان در قسمت تاج و دسته و پایه مبل کمتر بوده و برای افرادی که مبلمان سلطنتی را به خاطر شلوغی زیادشان نمی‌پسندند، این نوع مبل مناسب تر است.

مبل کلاسیک در واقع چیزی بین مبل راحتی و سلطنتی است که راحت بودنش را از مبل راحتی و ضرافت و زیباییش را از مبل سلطنتی وام گرفته است. از نظر قیمت نیز این مبلمان از مبلمان سلطنتی ارزانتر و از راحتی گرانتر هستند.

مبل-سلطنتی
فوبورو: مدل مبل کلاسیک
مبل-دست-دوم
فوبورو: مدل مبل کلاسیک
مبل-استیل
فوبورو: مدل مبل کلاسیک
مبل-کلاسیک
فوبورو: مدل مبل کلاسیک
خرید-مبل-استیل
فوبورو: مدل مبل کلاسیک

سبک منبت کاری

انواع-مبلمان
فوبورو: مبل کلاسیک

مبل های چوبی که به نام مبل دسته منبتی نیز شناخته میشوند. این مبل ها در واقع مبل های استیلی هستند که دسته منبتی دارند. اما به دلیل دسته و پشتی منبت کاری شده و به شدت ظریفی که دارند در کلاس قیمتی بالاتری هم قرار میگیرند. معمولا دسته و پشتی مبلمان منبت کاری شده بدون پارچه هستند و به شکل زیبا و منحصر به فردی نیز ساخته شده‌اند.

خرید-مبل-راحتی
فوبورو: مبل منبت کاری

نتیجه‌گیری

در این مقاله که ادامه مقاله ایی با عنوان معرفی و آشنایی با انواع سبک مبلمان(قسمت اول) بود با سایر سبک های معروف و شناخته شده مبلمان آشنا شدیم. در واقع تمامی این سبک‌ها نشات گرفته از سه سبک اصلی مبلمان راحتی، استیل و کلاسیک بودند.

برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن