موضوعات داغ

۹ روش برتر برای استفاده از آینه در طراحی داخلی خانه

روش‌هایی بسیار جالب برای استفاده از آینه‌ها در دکوراسیون خانه

در طراحی داخلی خانه، آینه حکم یک سلاح مخفی را دارد. فارغ از کاربری ساده آینه‌ها به عنوان وسیله‌ایی که می‌توانیم خودمان را در آن نگاه کنیم. از یک آینه برای تقویت نور، افزودن حس دراماتیک، ایجاد بازتاب‌های نوری جالب و یا حتی به عنوان تابلو می‌توان استفاده کرد. با اضافه کردن یک یا چند آینه در خانه می‌توانید تاثیر شگفت‌انگیز آن‌ها را در شیک و به روز کردن خانه مشاهده کنیم. به طوری کلی آینه‌ها آنقدر قدرت دارند که هرگونه دشواری در چیدمان خانه را به بهترین نحو ممکن حل کنند. با ما همراه باشید تا چند نکته بسیار مفید درباره ی نحوه‌ی استفاده از آینه‌ها را به شما بگوییم.

چگونه نور خانه را با استفاده از آینه‌ها چند برابر کنیم

برای اینکه نور، طبیعی خانه را به آسانی چندبرابر روشن‌تر کند کافی است که یک آینه بزرگ را در کنار و یا روبه‌روی پنجره قرار دهیم. مطمئن باشید با این کار نور خانه شما چندبرابر خواهد شد. آینه‌ها این قدرت را دارند. بنابراین آینه بزرگتر مساوی ست نور طبیعی بیشتر.

آینه-اینه-ائینه-آئینه-دکوراسیون-طراحی-داخلی

با استفاده از آینه‌ها خانه‌ایی درخشان داشته باشید

شما با استفاده از آینه‌ها به راحتی می‌توانید نگاه‌ها را فریب دهید. آینه‌ها وسیله‌ایی هستند که باعث ارتقا فضای داخلی خانه‌تان می‌شود. اتاق‌های کوچک که کاربری زیادی برایشان قائل نیستید را تصور کنید. برای مثال اتاق‌هایی با سقف کوتاه وشیبدار را با گذاشتن یک آینه درجای درست می‎تواند تغییر کاربری بدهید. در واقع استفاده  از  آینه‌ها یک راه بسیار عالی برای این است که فضای داخلی منزل و یا حتی اداره شما بزرگتر به نظر برسد.

آینه اینه آئینه ائینه دکوراسیون طراحی داخلی

 با استفاده از آینه یک نقطه کانونی در خانه ایجاد کنید

در خانه‌هایی که شومینه و یا اجاق مرکزی ندارند، شما میتوانید یک آینه را به عنوان نقطه ثقل انتخاب کنید و محل قرار دادن آن را یه نقطه‌ی کانونی بدانید. آینه ابزار مناسبی است که بتوانیم در اطرف آن مبلمانمان را بچینیم و اگر در خانه‌ مان شومینه داریم؛ نصب آینه در بالای شومینه تاثیر آن در زیبایی خانه صدچندان میکند. در واقع، آینه با یک چارچوب و یا مدل خاص و منحصر به فرد می‌تواند به اندازه یک نقاشی تاثیر بسزایی در زیبایی خانه داشته باشد.

آینه اینه آئینه ائینه دکوراسیون دکوراتیو

آینه خود را تبدیل به یک پنجره کنید

برای خانه‌هایی که پنجره ندارند وجود یک آینه بزرگ می‌تواند خانه را روشن‌تر و خاص‌تر نشان بدهد. شما میتوانید طرح‌هایی مانند آینه‌هایی تکه‌ایی و جدا از هم  و یا آینه‌هایی با قاب‌های چوبی انتخاب کنید که حال و حوای منحصر به فردی به خانه شما بدهد. به طور کلی یک آینه‌ای که درست در جای خودش قرار باشد میتواند اتاق کوچیک را بزرگتر  و ارزشمندتر نشان بدهد.

خرید آینه دکوراسیون دمور طراحی داخلی

از آینه‌ها مناسب برای روشن کردن گوشه‌های تاریک خانه استفاده کنید

برای حداکثر کردن نور و روشنایی نقاط و یا گوشه‌های تاریک خانه‌تان می‌توانید از یک آینه و یک منبع روشنایی مثل لامپ و آباژور استفاده کنیم. با این شکل که در پشت آن آباژور یک آینه قرار بدهیم تا آن آینه نور منبع روشنایی را چند برابر بکند.

آینهآینه گرد

از شکل‌ها و طرح های مختلف آینه استفاده بکنید

آینه‌ی با شکل و ابعاد درست و اگر در جای درست قرار بگیرد مقادیر فراوانی از نور را به خانه شما سرازیر می‌کند. لطفا صرفا و تنها درگیر آینه‌های مستطیلی شکل و قدیمی نباشید. شکل و استایل منزل خودتان را درنظر بگیرید و متناسب با همان آینه‌ایی مناسب پیدا کنید. آینه‌ها همیشه لازم نیست شکل استاندارد و یا تعریف شده‌ای داشته باشند. بلکه آینه‌ها با شکل وشمایل عجیب غریب گاهی ویژگی منحصر به فردی به خانه شما میدهند.

آینه دکور

آینه گرد

 

ایجاد حس تقارن با آینه در منزل

از آینه‌ها می‌توان در ایجاد حس تعادل و تقارن در خانه‌تان استفاده کرد. برای مثال در دو طرف درب ورودی یا دو طرف پنجره از دو آینه همسان و شکل هم استفاده کنید توازن زیبایی را در خانه ایجاد می‌کند.

استفاده از گروهی از آینه به عنوان وسایل دکوراسیون

استفاده از گروهی از آینه‌ها می‌تواند جان تازه‌ایی را به دیوار منزل شما ببخشد. سعی کنید برای این کار از  آینه‌های یکسان استفاده نکنید. در واقع استفاده از انواع و اقسام آینه‌ها در شکل ها و قاب‌های مختلف و اندازه‌های مختلف در منحصر به فرد کردن دیوار خانه شما بسیار موثر است.

آینه

چگونگی استفاده از آینه ها در فضای باز

آینه‌ها فقط برای استفاده در داخل خانه نیستند. شما میتوانید از آینه‌های مناسب در بالکن باغ و یا حتی آلاچیق حیات منزل خودتان استفاده کنید.

آینه

 

در نهایت، برای خرید یکی  این آینه‌های زیبا که مثل معجزه‌ایی در تغییر دکوراسیون خانه شما هستند به سایت زیر مراجعه کنید.

 

خرید آینه فوبورو

امتیاز کاربران: ۵ ( ۲ رای)
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن