موضوعات داغ

۷ معماری مدرن و منحصر به فرد معاصر ایران

در این مقاله با چند ساختمان مدرن در تهران و سایر شهرهای ایران آشنا می‌شوید.

نمای بیرونی ساختمان مسکونی و اداری تاثیر شگفت انگیزی بر روی خیابان ها و چشم اندازها  و به طور کلی بر روی مجموعه شهری دارد. با قدم در سطح شهرها این روزها بیشتر متوجه می شویم که طرح های خلاقانه و ترکیبهای مینیمال جای خودشان را در دل طراحان و معماران ایرانی باز کرده اند. این مساله میتواند نشانهء خوبی برای پرچیده شدن فرم های متقارن و احجام بد شکل ساختمانی باشد.

مدرن کردن فضاهای معماری همواره میتواند در راستا با سنت های ساخت و ساز قدیمی باشد. در این مقاله سعی کردیم ۷ بنا که معماری مدرنی دارند را به شما معرفی کنیم. بدون شک با دیدن چنین بناهای مدرن و زیبایی شما شگفت زده خواهید شد.

۱. معرفی معماری ساختمان آپارتمان دانیال
خانه مدرن معماری جدید ساختمان دانیال آپارتمان دانیال
خانه مدرن شیک طراحی داخلی اپارتمان دانیال پاسداران
۲. معرفی معماری ساختمان مسکونی نیکبخت

ساختمان مسکونی نیاروان توسط تیم شرکت مهندسان مشاور مرمت و معماری زندیگان به سرپرستی خود شخص محمدرضا نیکبخت در سال ۱۳۸۴ شمسی ساخته شده است . این ساختمان در مساحتی بالغ بر ۱۱۰۰۰ متربع احداث شده است. سابق بر این در محله نیاوران که در شریان اصلی شمیران قرار گرفته است؛ درختان زیادی وجود داشته که امروزه به دلیل ساخت و سازهای فراون نیم بیشتری از آنها قطع شده اند.

نیاوران نیکبخت خانه معماری مدرن طراحی معماران برتر

ایده اصلی برای ساخت این ساختمان به شکلی طرح ریزی شده است که حتما درختانی که در محوطه اصلی بودند حفظ و نگهداری شوند. وجود حجم سبز در اطراف این محوطه به طور کلی اعث شکلگیری هسته جانبی توده شده که بر روی کل بنا تاثیر زیادی گذاشت.

نیاوران نیکبخت معماری خانه نیکبخت خانه نیکبخت در نیاوران

این پروژه مسکونی دارای  ۳۰ واحد است که مساحت واحد از ۸۰ مترمربع تا ۳۰۰ مترمربع متغییر است. ساختمان نیکبخت ۵ طبقه ۶واحدی دارد که ۳ طبقه تحتانی مختص فضاهای عمومی است.

خانه لاکچری معماری مدرن خانه زیبا

طبقه هم کف این ساختمان دارای لابی، اتاق مدیریت، سالن اجتماعات، زیر زمین؛ پارکینگ و انباری است. در زیر زمین دوم  هم پارکینگ، موتورخانه، استخر و باشگاه ورزشی وجود درد.

معماری شیک و مدرن خانه نیکبخت

 

۳. معرفی معماری خانه شریفی ها
خانه شریفی ها معماری مدرن طراحی اسکیسخانه شریفی ها معماری مدرن ایرانیخانه شریفی معماری مدرن شیک لاکچریخانه مدرن جدید شیک شریفی ها۴. معماری مدرن ویلای مسکونی مشاء
ویلای مسکونی مشا معماری مدرن طراحی داخلی شیکویلای مشا طراحی داخلی خانه شیکخانه ویلایی طراحی داخلی معماری میلا مشاویلا مشا معماری مدرن ایرانی خانه شیک۵. معماری مدرن ساختمان اداری ترمه همدان

ساختمان مدرن ترمه در همدان

ساختمان مسکونی در همدان ترمهساختمان شریفی معماری مدرن همدان منشا

۶. معماری مدرن ساختمان مسکونی اندرزگو

آشپزخانه مدرن خانه طراحی داخلی معماری مدرن ساختمان مسکونی اندرزگو لاکچری معماری مدرنخانه مدرن معماری مدرن طراحی داخلی فرمانیه اندرزگو۷. معماری مدرن و منحصربه فرد آپارتمان صبا

معماری مدرن

امتیاز کاربران: ۵ ( ۱ رای)
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن