موضوعات داغ

۱۰ مدل دکوراسیون داخلی دوس داشتنی برای اتاق خواب

شما در این مقاله با مدرن ترین دکوراسیون های اتاق خواب آشنا می شوید

زمانی که صحبت از تزئینات دکوراسیون به سبک مدرن و یا معاصر می‌شود روند انجام کار ممکن است کمی سخت شود. به خصوص که طراحی به سبک معاصر گویی به شکلی است که دقیقا در دنیای معاصر زندگی میکنیم. به همین ترتیب، دکور اتاق خواب امروزی طیف گسترده ای از تم ها را پوشش می دهد، اما آنچه که همه آنها تمایل دارند به طور مشترک به اشتراک بگذارند، آرامش، بدون وقفه و یک طرح رنگ ساده است.

در این مقاله سعی داریم از طراحی دکوراسیون اتاق خواب هایی حرف بزنیم که در آن وسایل و یا رنگ های زیادی به کار نرفته است. اما همین وسایل اندک شخصیت و روح جالبی به اتاق خواب بخشیده اند.

برای داشتن یک اتاق خواب مدرن تنها وجود یک تخت کاملا ساده وسایل کاملا ابتدایی مثل چند میز و کمد کافی است. در کنار این وسایل پایه و ابتدایی میتوانیم از آینه ها، گل و گیاه و وسایل روشنایی مدرن و سنتی به تناسب استفاده کنیم.

دکوراسیون پر زرق و برق سبک معاصر اتاق خواب

اتاق خواب مدرن فوبورو مگ تخت کمد تخت خواب آباژور لوستر صندلی

زمانی که از یک اتاق خواب امروزی صحبت میکنیم این امروزی بودن به معنای واقعی کلمه نیست. برای مثال، نگاهی به اتاق خواب زیبا در عکس بالا بیاندازید. رنگ زغال سنگ و رنگ شنی، رنگهای غالب در اینجا هستند، اما این اتاق خواب چیزی از زرق و برق کم ندارد. تاج تخت، با پارچه کلاسیک ساخته شده، وجود بالشهایی با بافت کلاسیک تخت را به یک نمایشگاه عاشقانه تبدیل می کند، در حالی که استفاده از لامپهای فلزی روکش دار و آباژور  با رنگ های پلاستیکی و کروم، سبک بسیار پیچیده و شیرینی را به مجموعه اتاق داده است.

قدرت بافت پارچه ها را دست کم نگیرید

فرش اتاق خواب پولیش کوسن آباژور سرامیک خانه دکوراسیون داخلی

هنگامی که  رنگ وسایل شما محدود به رنگهایی چون خاکستری قهوه ای و سفید است، یا مبلمان شما دارای خطوط ساده است و بسیاری از آثار هنری و یا کلکسیون ها در این فضا وجود ندارد، شما نیاز به چیز دیگری دارید تا شخصیت اتاق را بازسازی کنید: بافت.

اتاق خوابی که در عکس بالاست از طیف گستردهایی از بافتها استفاده کرده است.این  بافت ها در پد خز دار ، کف بتنی جلادار، فرش کرکدار، مبلمان پشمالو و آینه دیواری براق فلزی بر روی در کمد به نوبه خود چیزی است که ممکن است فضای نسبتا استریل و شخصیت منحصر به فردی به اتاق خواب شما بدهد. همچنین توجه داشته باشید که نحوه انداختن و جایگاه فرش به گونه ایی باشد که فضای خوبی برای نشستن و گردهم آمدن را را ایجاد کند.

 در طراحی دکوراسیون اتاق خوابتان شوخ طبع باشید

اتاق خواب تخت خواب پتو بالشت اتاق خواب روستیک اتاق خواب معاصر تخت ترک

استفاده از رنگ های سفید و قهوه ایی ملایم باعث آرامش بخش شدن فضای اتاق خواب می‌شود. اما با نگاهی دقیق تر متوجه می‌شویم که هدف طراح داخلی تنها ایجاد یک فضای صلح آمیز نبوده است.

طراح یک راهی عالی برای پوشانیدن دیوار با استفاده از شاخه های  نازک رنگی سفید را انتخاب کرده است. سپس در قسمتهای دیگر اتاق مثل میز از این چوبها بهره برده است. استفاده از یک پتوی منگوله دار بر روی صندلی درگوشه عکس  و یا یک پتو با حاشیه رنگی بر روی تخت حس زیبایی و راحتی خاصی را به این اتاق داده است. بالشتهای از جنس مخمل و استفاده از کوسنهای ۱ولیشی و طرح دار این حس و حال را تکیمل کرده است.

اتاق خوابی به سبک عاشقانه و معاصر

اتاق خواب رومانتیک تخت خواب ترک تخت خواب ارزان

دکوراسیون مدرن، رومانتیک و صنعتی را باهم ترکیب کنید به نظرتان دستاورد نهایی چه چیزی خواهد بود؟ این اتاق خواب تمامی این موارد را بهم دارد. استفاده از تیرهای چوبی سفید، ترکیب آن بادیوار خاکستری. وجود یک تخت معاصر با چارچوبی سفید، روتختی سفید و بالشتهای قرمز حس رومانتیکی را به اتاق میدهد.

ترکیب سبک روستیک و معاصر

اتاق خواب سبک معاصر روتختی ترک

شما ممکن است خیلی خوش شانس باشد و یک منظره زیبا از اقیانوس و یا دریا خارج از اتاق خواب خود داشته باشید مانند اتاق مورد نظر در اینجا، اما این بدان معنا نیست که شما نمیتوانید از ترفندهای تزئینی دیگر استفاده نکنید. این اتاق خواب سبک زیبایی از یک اتاق معاصر را نشان می دهد. رنگهای اصلی استفاده شده در اینجا در سیاه و خاکستری خلاصه می‌شوند که معمولا با سبک براق و مدرن همراه است اما در عوض، این اتاق خواب با مبلمان چوبی و نارنجی و سقف های پرتابل، وجود رنگهای زرد کم رنگ و پوشش های هندسی چاپی ترکیب می شود. در اینجا اثبات این است که سبک معاصر را تاجایی که دلبخواه شماست میتوانید متنوع کنید  و یا با سبک روستیک ترکیب کنید.

اتاق خوابی با رنگ های جذاب و روشن

Contemporary bedroom with bright accents.

عکس بالا تصویری از یک اتاق خواب است که در آن از دو ترند محبوب در دکوراسیون داخلی معاصر استفاده شده است. استفاده از تخت خواب به سبک دهه ۵۰-۶۰ میلادی و پارچه و روکش های سفیدو در کنار اینها استفاده از کفپوشی با رنگ خاکستری.

البته در این اتاق تنها از یک تخت و یا روکش ساده استفاده نشده بلاکه وجود تابلوهایی با رنگهای بسیار جذاب وگیرا در منحصر به فرد کردن این اتاق بسیار موثر بوده است. شما این تابلوهای دایره ایی کوچک را  میتوانید خودتان با رنگهای ساده درست کنید. اگر خوب دقت کنید به راحتی متوجه میشویدوجود چند شاخه از زرشک وحشی در کلدان و یک کمد درب آبی چگونه با این اتاق شخصیتی امروزی داده است.

طرفداران اتاق های خواب با دکوراسیون چوبی

اتاق خواب مدرن امروزی سبک معاصر مبلمان چوبی تخت چوبی کفپوش چوبی

در عکس بالا اتاق خوابیست که با ترکیب رنگ سیاه و سفید امروزی و مدرن شده است. وجود اتاق خوابی که از رنگهای طبیعیوگرم در آن استفاده شده است این روزها مانند سابق باز مورد استقبال قرار گرته است. استفاده از چوب و ترکیب همزمانش با رنگهای مدرن دیگر علاوه بر گرما بخشبدن به اتاقتان سبک مدرنی هم به آن خواهد داد.

برای اتاق خوابتان  تنها آرامش بخواهید

اتاق خواب طراحی داخلی سبک معاصر تخت خواب مدل تختخواب ترک

برای اکثر مردم، اتاق خواب، عقب نشینی آنها از سختی های روز است. به همین دلیل، هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه تزئین اتاق خواب خود، مردم اغلب از کلمات “آرام”، “صلح آمیز”، “آرامش بخش” یا “راحت” استفاده می کنند. مهم نیست که چه سبک تزئینی کلی برای اتاق خوابتان به کار برده اید، شما می توانید صلح را به فضای اتاق خوابتان بیاورید. اما چطور؟  باآوردن و یا حفظ سظوح نرم، مبلمان ساده و سطوح طبیعی مثل چوب اینکار را انجام بدهید. این اتاق خواب معاصر امروزی دوست داشتنی، ، آرامش کامل ر دارد.

استفاده منحصربه فرد تنها از یک عنصر رنگی

اتاق خواب زیبا طراحی داخلی اتاق خواب دکوراسیون اتاق خواب تخت خواب مبلمان ملاحفه

بسیاری از مردم این اتاق خواب سفید و سفید را با مبلمان ساده Ikea را بسیار ساده میدانند و البته خسته کننده! اما این  طراحی دکوراسیون یک نمونه خوب از تاثیر شات های شدید رنگ می باشد که به فضای بی نظیر دیگری ختم می شود. ارزش کلی این طراحی اثر سادگی آن است که به قدرت ذن و تمرکز کمک میکند.

از طريق
10 Contemporary Bedrooms You'll Love
منبع
thespruce
برچسب ها
مشاهده بیشتر

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن