چگونه یک کمد لباس ارزان و مد روز بخریم؟

8 ترفندی که شما را جهت انتخاب و خرید کمد لباس راهنمایی می کند

کمد لباس وسیله ای است که به جز قراردادن لباس ها جهت محافت و چینش زیور آلات، کفش و کیف، ملحفه ها، بالش ها و روانداز ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد. امروزه کمد لباس در مدل ها و اندازه های متنوعی تولید می شوند که انتخاب و خرید کمد لباس به کار نسبتا دشواری تبدیل شده است.

 


هر فردی بسته به شرایط زندگی خود به کمد لباس متفاوتی نیازمند است. این که چه تعداد لباس دارید، چه چیزی به تن می کنید و این که در اتاق دیگری مکانی برای نگه داری ملحفه ها و بالش ها در اختیار دارید یا خیر، مواردی هستند که در انتخاب اندازه و مدل کمد بسیار تاثیر گذار هستند. حال سوال اصلی اینجاست که چگونه می توان کمدی را انتخاب کرد که هم نیاز های شما را برطرف کند و هم کیفیت و قیمت مناسبی داشته باشد؟ جهت انتخاب و خرید کمد مناسب می بایست به سوالات زیر پاسخ داد که ما در ادامه با توجه به نظر کارشناسان فوبورو جواب هایی به هریک از این سوالات داده ام. هرچند شما ممکن است با توجه به دانش و تخصص خود جواب های بهتری برای این پرسش ها داشته باشید.

  1. با توجه به دکوراسیون موجود چه رنگ و مدل هایی مناسب تر است؟
  2. یک کمد لباس خوب باید چه جنسی داشته باشد؟
  3. کمد لباس را برای چه منظوری خریداری مینمایم؟
  4. حداکثر میزان بودجه ی مد نظر چقدر است؟
  5. کمد باید چه ابعاد و اندازه ای داشته باشد؟
  6. نوع و پارتشین بندی داخل کمد به چه شکل باشد؟
  7. فضای داخلی کمد چه امکاناتی داشته باشد؟
  8. چه نوع درب و مکانیزمی مناسبتر است؟

رعایت ابعاد و اندازه ها

اگر فضای کافی در اختیار ندارید، پس کار را با اندازه گیری اتاق آغاز کنید. فاصله میان کف تا سقف اتاق، پهنای دیوار ها و فاصله فضایی که می خواهید کمد را در آن قرار دهید را تا سایر اشیاء موجود در اتاق به دقت اندازه بگیرید. فراموش نکنید که فاصله کمد تا پنجره ها و درب اتاق را نیز اندازه بگیرید تا مشکلی در باز شدن آن ها ایجاد نشود.

انتخاب مدل مناسب بر اساس بزرگی کمد

کمد های لباس می توانند بسیار بزرگ باشند. اکنون زمان آن رسیده است که تصمیم بگیرید که چه مدل کمدی را می خواهید در اتاق خواب خود قرار دهید. کمد هایی که دارای دو درب هستند از جمله پر کاربرد ترین مدل کمد های لباس به شمار می روند.معمولا این کمد ها دارای طراحی ای بسیار ساده هستند؛ این کمد های دو درب که در پایین آن ها معمولا یک یا دو عدد کشو بوده و در بالا رخت آویز و چند طبقه وجود دارد، هم فضای کمی را اشغال کرده و هم برای افرادی که تعداد کمی لباس دارند فضای کافی برای جاسازی لباس ها در اختیارشان قرار می دهد. هم چنین برای اتاق خواب های کوچک بهترین انتخاب کمد های دو درب با طراحی مینیمال هست

کمد های لباس ۳ و یا ۴ درب معمولا دارای ویژگی هایی مانند کمد های دو درب هستند و فقط در کنار آن ها یک کمد با طبقات متعدد اضافه می شود. برای زوج ها و افرادی که دارای تعداد زیادی لباس هستند این کمد ها انتخاب مناسب تری خواهند بود.

کمد های پنج درب و بزرگ تر که سراسر دیوار را می پوشانند از نظر جاسازی اشیاء، فضایی بسیار بزرگ و راحت را در اختیار شما قرار می دهند، اما از نظر فضایی که اشغال می کنند در خانه های کوچک کارآمد نخواهند بود. البته اگر در اتاق خواب شما فضای خالی کافی وجود دارد با انتخاب بزرگ ترین مدل می توانید فضای کافی برای نگهداری تمام لوازم خود داشته باشید. یکی دیگر از ویژگی های این کمد های بزرگ مدولار بودن آن ها است؛ این کمد ها با کنار هم قرار گرفتن تعداد زیادی کمد جا دار و بزرگ تشکیل شده و بر اساس شکل اتاق می توانید از این کمد ها به شکل ال و یا در دو دیوار متفاوت استفاده کنید.

کمد با درب کشویی

اگر اتاقی تنگ و کوچک دارید، کمد هایی با درب های کشویی بهترین انتخاب برای شما خواهند بود. با استفاده از این مدل کمد لباس نیازی به در نظر گرفتن فاصیه میان کمد با سایر اشیاء موجود در اتاق نخواهید داشت. هم چنین کمد هایی با درب کشویی ظاهری بسیار زیبا و مدرن داشته و با هر دکوراسیونی در اتاق خواب سازگار هستند.

محدودیت های هزینه تان را مشخص نمایید

بعد از تخت خواب، کمد لباس مهم ترین وسیله در اتاق خواب به شمار می رود. اما این موضوع بدین معنا نیست که باید هزینه زیادی برای آن صرف کنید. بعد از اندازه گیری اتاق و مشخص کردن مدل مورد نظر خود باید میزان بودجه خود را نیز مشخص کنید. سپس با توجه به میزان بودجه می توانید مدل مناسب را در اندازه مورد نظر انتخاب کنید.

بزرگ ترین اشتباهی که در مورد انتخاب کمد وجود دارد این است که بدون مشخص کردن میزان بودجه شروع به انتخاب مدل ها کنید. در این شرایط ممکن است که کمدی گران تر از بودجه خود خریداری کرده و مدلی را خریداری کنید که ویژگی هایی فراتر از نیاز های شما داشته باشد، در صورتی که واقعا نیازی به این کار نیست.

اگر کمد های آماده مورد نظر شما از میزان بودجه مشخص شده فراتر هستند، می توانید راه هایی را امتحان کنید که هزینه را کاهش دهید. برای مثال می توانید مدل مورد نظر خود را به یک نجار سفارش داده و یا از کمد های آماده ای استفاده کنید که در خانه منتاژ و سرهم می شوند. این کار هم اقتصادی تر و هم سرگرم کننده خواهد بود. هم چنین در صورت جا به جایی نیز می توانید این مدل کمد ها را از هم باز کرده و در جای جدید دوباره آن را سر هم کنید.

نورپردازی در کمد لباس

نورپردازی بسیار مهم است. نورهای درخشان باعث می شوند آنچه را می پوشیم بهتر ببینیم، مخصوصا در فضاهایی که در عمق اتاق ایجاد شده اند و از نور طبیعی بی بهره اند.

آینه قدی در کمد و اتاق لباس

آینه ی تمام قد به شما نشان می دهد که لباس های تان چقدر با هم ست شده اند و از این نظر وجود آن در اتاق لباس بسیار مهم است. در این طراحی، لباس ها در پشت درب های شیشه ای مات و مدرن پنهان شده اند.

چیدمان داخل کمد

معمولا چیدمان داخل کمد ام دی اف را می توان با توجه به نیاز خود سفارش دهید. برای جلوگیری از آشفتگی داخل کمد لباس، سعی کنید برای لوازم پرکاربرد خود فضایی مناسب مشخص کنید و از آویز (رگال) به  خوبی بهره بگیرید. در واقع ابعاد لباس های خود را بشناسید و با توجه به ارتفاع کمد لباس، برای هر رگال یک ارتفاع مشخص کنید (ارتفاع معمول کمد لباس ام دی اف ۱۹۰ می باشد) و همچنین دقت کنید تا فضای مناسب برای لوازم با ارزش تر خود ایجاد کنید.

تصویری از یک کمد لباس و وسایل شخصی

تعیین جای مناسب کمد

بهترین حالت برای یک کمد لباس زمانی است که بدون کم و کاست در جایی که برای کمد در نظر گرفته میشود قرار داده شود، اگر خریداری شده شما بیش از حد بزرگ و یا کوچک باشد سبب میشود دیزاین و دکوراسیون منزل شما جلوه مناسبی نداشته باشد و برای کد بانوی خانه آزار و اذیت دهنده باشد و آنطوری که بشه ازش استفاده نمود نباشد.پس بنابراین قبل از اینکه اقدام به خرید یک کمد لباس مناسب باشید اول از همه جای قرار گرفتن آنرا مشخص نموده و دقیق اندازه گیری کنید.

امکانات داخل یک کمد

در داخل کمد معمولا جای مخصوص کفش و غیره تعبیه می شود و محل کفش های مجلسی و کفش های روزانه جدا از هم ساخته میشود و شما میتوانید هر کدام را در جای مخصوص همین کار ساخته میشوند قرار داد و یک نظمی هم در داخل کمد شما بوجود میاید.بخش دیگر داخل کمد جای آویز شال و روسری و مقنعه میباشد که شما میتوانید ار هر بخش خود استفاده نموده و از یک شلوغی و نامرتبی داخل کمد لباس چوبی خود رهایی یابید.

جای رگال ( آویز ) لباس

بدون استثناء داخل تمامی کمد های لباس جای آویز لباس طراحی میشوند و به راحتی لباس های مخصوص مهمانی برای آقایان و خانمها جدا از هم ساخته میشود تا لباس ها در هم و برهم نگردد و پیدا کردن آنها به راحتی صورت گیرد.

تفکیک کننده ها در کمد لباس

نکته مهمتری اینکه باید اشیاء و لوازم قیمتی و با ارزش خود را مانند جواهرات را در قسمت های مخصوص و مجزا در کمد خود جا سازی نمائید تا از گم شدن ، صدمه دیدن و شلوغی داخل کمد خیالتان راحت باشد.تفکیک کننده هایی درداخل کشو های  کمد باید ساخته بشه تا از فضای موجود به نحو احسن استفاده بشه . استفاده از این اکسسوری در کمد لباس و فضای داخل آن بیشتر توصیه میگردد.

توجه به دستگیره ها در خرید کمد لباس

دستگیره ها یکی دیگر از موارد مهمی هستند که باید هنگام خرید کمد لباس به آن ها توجه شود. در این مورد به شکل ظاهری دستگیره ها و همچنین میزان استحکام و نحوه نصب آن ها روی کمد لباس دقت کنید. این موارد در صورت استاندارد بودن، می توانند به مرغوبیت و زیبایی کمد کمک کنند.

جمعبندی و نتیجه گیری

امروزه برای ساخت کمد به تناسب سبک های مدرن و نوظهور از مواد و اجناس دیگری از قبیل پلاستیک و فلز نیز استفاده می شود، طرح ها و مدلهای متنوعی در بازار موجود است اما برای خرید کمد لباس جدید خود عجله نکنید. شاید در نگاه اول خرید کمد لباس کار ساده ای به نظر برسد ولی در عمل، فاکتور های زیادی دخیل هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. در انتها تاکید بر روی کیفیت کمد لباس همچنان پابرجاست و پیشنهاد می شود به نوع مواد اولیه تشکیل دهنده مد لباس اهمیت فراوانی دهید. در پایان فوبورو چند مدل از بهترین کمدهای لباس خود را به شما پیشنهاد می دهد.


 

مدل های روز کمد لباس پیشنهادی فوبورو(جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید)
خرید کمد لباس فوبورو راهنما خرید کمد لباس فوبورو راهنما خرید کمد لباس فوبورو راهنما
کمدجالباسی دو درب کشو دار مدل رایکا
کمد لباس دو کشو مدل فودکا
کمد جالباسی آینه دار تک کشو مدل K810
خرید کمد لباس فوبورو راهنما
خرید کمد لباس فوبورو راهنما
خرید کمد لباس فوبورو راهنما
کمد سه درب آینه دار مدل K710
کمد لباس دو درب سفید-مشکی مدل K500
کمد درب ریلی مدل کومودو
برچسب ها
مشاهده بیشتر

farshad arab

من عاشق نوشتنم. به اعتقاد من متنی که بتونه رو خوانندش تاثیر درستی بذاره ارزشش از دلار و ریالم بالاتره! خیلی هم خوشحال میشم نظراتتونو در مورد مقاله هام بدونم.

دیدگاه‌تان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن