راهنمای کلیدی خرید میز کامپیوتر + پیشنهادات ویژه فوبورو

راهنمای کلیدی خرید میز کامپیوتر + پیشنهادات ویژه فوبورو

تاریخ نگارش: 2018-09-11 نمایش: 205

از آنجاییکه بیشتر میزهای کامپیوتر (رایانه) موجود در بازار ایران از جنس لترون یا ام دی اف تولید می شوند، نوسان قیمت ارز در مدت اخیر موجب افزایش تقریبا سه برابری در قیمت میز کامپیوترهای با متریال وارداتی شده است. این در حالی است که میز کامپیوترهای ساخته شده با متریال داخلی معمولا افزایش قیمتی بیش از دو برابر را تجربه نکرده اند؛ بنابراین به گفته فعالان بازار در ماه های اخیر رفته رفته تولیدات داخلی، جای کالاهای وارداتی چینی را گرفته اند و البته طبیعاتا با توجه به شرایط موجود فروش این محصول با کاهش روبرو بوده است. این موضوع اگرچه تا حدود زیادی به افزایش قدرت انتخاب خریداران منجر شده است، اما موجب شده است انتخاب یک میز کامپیوتر مناسب از میان انبوه نمونه ها سخت شود. در این مقاله ما ضمن معرفی پر کابردترین نمونه های میزکامپیوتر، به نکاتی که باید حین خرید این کالا مورد توجه قرار گیرد، اشاره خواهیم کرد.

میز کامپیوتر میز لپ تاپ میز تحریر خرید میز فضای اداری فروش میز کامپیوتر

 

 


قبل  از خرید میزكامپیوتر یا میز  اداری مناسب یرای استفاده بعنوان میزکامپیوتر یا لپ تاپ بهتر است سوالات زیر را  پاسخ دهید:

  1.     مساحت فضای مورد نظر چقدر است؟
  2.     وسايل جانبي كامپيوتر یا لپ چيست؟ پرینتر، مودم، اسكنر، اسپيكر، و ...
  3.     پريز هاي برق اتاق در چه مكاني واقع شده اند؟
  4.     چه كسي، به چه میز کامپیوترانی و چه زمان هایی بيشتر از همه از كامپيوتر استفاده مي كند؟
  5.     افرادي كه از كامپيوتر استفاده مي كنند، راست دست هستند يا چپ دست؟
  6.     همراه ميز كامپيوتر نياز به قفسه، كتابخانه، و كشو هم داريد؟
  7.    دکوراسیون داخلی فضای مورد نظرتان چه رنگ بندی و ترکیبی دارد؟
  8.    چقدر بودجه برای خرید یک میز کامپیوتر مناسب با نیازهایتان کنار گذاشته اید؟

 

مشخصات اصلی میز کامپیوتر

۱ ـ ارتفاع سطح میز کامپیوترتان بهتر است قابل تنظیم باشد. در غیر اینصورت از صندلی کامپیوتر قابل تنظیم استفاده کنید.

۲ ـ فضای در نظر گرفته شده برای پاها در زیر میز کامپیوتر باید کافی باشد. و شما را در حین استفاده از میز کامپیوتر از این بابت با مشکل دچار نکند.

۳ ـ سطح میز کامپیوتر باید به اندازه ای بزرگ باشد که جای کافی برای تمام اشیا و وسایل موجود داشته باشد.

وسایلی که در هنگام کار بیشترین موارد استفاده را دارند، باید در نزدیکی اپراتور و در دسترس وی قرار داشته باشد و دیگر وسایل نیز باید به صورتی منظم در جای خود قرار گیرند.

اگر امکان استفاده از یک میز کامپیوتر بزرگ وجود نداشته یا فضای روی میز کامپیوتر کوچک باشد، می توان با استفاده از پایه متحرک مانیتور، ضمن تنظیم فواصل و ارتفاع مانیتور در بهترین حالات از فضای موجود نیز بیشترین استفاده را به عمل آورد که این وسیله با امکان چرخش ۳۶۰ درجه به دور محور خود حرکت وضعی و انتقالی، قابلیت تنظیم محیط کار را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد و در اثر افزایش قابلیت تنظیم فواصل و ارتفاعات مورد نیاز از خستگی ستون مهره ها و دیگر اندام ها جلوگیری می شود.

۴ ـ سطح میز کامپیوترکار نباید سفید یا خیلی تیره باشد، چون به نامساعدشدن شرایط روشنایی کمک می کند.

 

میز کامپیوتر میز اداری میز رایانه خرید میز کامپیوتر

معرفی انواع میز کامپیوتر

 

میز کامپیوتر دارای انواع گوناگونی است. از میز کامپیوترهای استاندارد و مدیریتی گرفته تا میز کامپیوترهای همراه و… هرکدام کاربران خاص خود را دارند. میز کامپیوترهایی که در این قسمت به معرفی آنها می پردازیم:

 

1- میز کامپیوتر استاندارد

میز کامپیوترهای کامپیوتر معمولی ارتفاعی در حدود ۵۰ تا ۷۰ سانتی متر دارند و برای افرادی با قد نرمال ساخته شده اند. اغلب آنها دارای صفحه کشویی کیبورد هستند. زمانی که قصد خرید یک میز کامپیوتر استاندارد را دارید، حتما به نیازهای بعدی خود فکر کنید. این میز کامپیوترها گزینه مناسبی برای نوجوانان و افرادی است که قصد دارند از میز کامپیوتر در خانه استفاده کنند.

 

2- میز کامپیوتر مدیریتی

میز کامپیوترهای مدیریتی استادانه تر ساخته شده اند و دارای جزئیات بیشتری هستند. عرض میز کامپیوتر به مراتب بیشتر است، اما ارتفاع همان ۵۰ الی ۷۰ سانتی متر باقی می ماند. این میز کامپیوترها اغلب دارای چند کشو و کمد کوچک اضافی نیز هستند.

جشنواره فروش مبلمان و دکوراسیون داخلی فوبورو

3- میز کامپیوترهای L شکل

این میز کامپیوترها دو تکه هستند و زمانی که این دو تکه کنار هم قرار می گیرند، میز کامپیوتر شکل L را پیدا می کند. بهترین مکان برای قرار دادن این مدل میز کامپیوتر گوشه های اتاق است. به دلیل آنکه همه چیز روی این نوع میز کامپیوترها در دسترس شما قرار می گیرند، این میز کامپیوترها از معروف و محبوب های بازار هستند.

 

4-میز کامپیوترهای U شکل

این میز کامپیوترها از سه بخش اصلی تشکیل می شوند: یک قفسه که در وسط قرار می گیرد و دو میز کامپیوتر که در طرفین آن قرار گرفته و شکلی مشابه U را ایجاد می کنند.

 

این نوع میز کامپیوترها به ویژه برای افرادی که نیاز به مکانی اضافی برای کار کردن دارند و در خانه اتاق اختصاصی برای کار در اختیار ندارند، مناسب هستند. با وجود این فضایی که این مدل میز کامپیوتر اشغال می کند نسبت به همه موارد بیشتر است.

 

5- میز کامپیوترهای همراه یا تاشو

این نوع میز کامپیوترها نمونه های سبک، قابل حمل و چند کاره ای هستند که قیمت ارزانی داشته و مورد توجه برخی از کاربران قرار می گیرند. میز کامپیوترهای همراه معمولا از نوع تاشو بوده و فضای کمی را اشغال می کنند.

 

خرید میز کامپیوتر فوبورو میز رایانه

نکات قابل توجه هنگام خرید میز کامپیوتر

 

1- میز کامپیوتر را متناسب با فضایی که در اختیار دارید، خریداری کنید

یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید فضایی است که برای میز کامپیوتر جدید خود در نظر گرفته اید. شما به تناسب فضا، می توانید از میان مدل های کوچک یا بزرگی که در بازار موجود هستند انتخاب عاقلانه ای داشته باشید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید میز کامپیوتری که خریداری می کنید درصورتی که دارای کشوهای زیاد یا محلی برای قرارگیری سایر تجهیزات نظیر چاپگر و… باشد، کار شما را ساده تر می کند.

 

2- میز کامپیوتری خریداری کنید که پشت آن راحت باشید

میز کامپیوتری خریداری کنید که دارای ارتفاع و همچنین وسعت کافی باشد. خرید یک میز کامپیوتر با ارتفاع غیراستاندارد بی شک موجب دردسر شما و بروز دردهای عضلانی و… می شود. همچنین اگر بیشتر وقت خود را با کامپیوتر می گذرانید، باید میز کامپیوتری را انتخاب کنید که پشت آن راحت باشید و پاهای خود را بتوانید در داخل آنجا قرار بدهید. مطمئن شوید که در حین نشستن پاها برخوردی با سیم ها نداشته باشند؛ 

 

میز کامپیوتر میز اداری میز رایانه خرید میز کامپیوتر با قیمت مناسب فوبورو

 

3- میز کامپیوتر استاندارد بخرید

 

میز کامپیوتری که خریداری می کنید از لحاظ محل قرارگیری کامپیوتر و تجهیزات جانبی فاصله استانداردی را رعایت کند و همچنین میز کامپیوتر به صورتی طراحی شده باشد که هوا به خوبی بین دستگاه ها و دیوار در جریان باشد.

 

4- غالبا میزهای کامپیوتر با صفحه کشویی بهترند

برخی از میز کامپیوترهای کامپیوتر دارای محفظه ای کشویی برای قرار دادن کیبورد هستند. مزیت این طبقات کشویی این است که جای بیشتری به شما می دهند و از نظر ارگونومی برای کسانی که دچار مشکلات مفصلی هستند مناسب تر هستند. از جمله معایب این نوع میز کامپیوترها هم می توان به این نکته اشاره کرد که خیلی شکننده هستند، به راحتی حرکت نمی کنند و بخاطر اشغال فضای قرار گفتن پاها راحتی سایر میز کامپیوترها را ندارند.

 

5- به شکل و شمایل میز کامپیوتر اهمیت دهید

میز کامپیوترها در انواع مستطیل ساده، میز کامپیوترهای ال شکل، یو شکل، گرد و… موجودند و شما باید شکل و شمایل میز کامپیوتر را با توجه به فضای موجود انتخاب کنید. به طور کلی اما میز کامپیوترهایی که برای قرار دادن در سه کنج دیوارها طراحی شده اند، هم از نظر زیبایی بهتر هستند و هم کار کردن با آنها ساده تر است. میز کامپیوترهای L شکل هم برای چپ دست ها و افرادی که دائما باید بچرخند مناسب تر هستند و به این ترتیب فضایی ۱۸۰ درجه برای کار کردن در اختیار کاربر قرار می دهند.

 

6- گردش جريان هوا

 هواي محيط هر چه خنك تر باشد، كامپيوتر راحتتر كار مي كند. برخي از ميزها به گونه اي طراحي شده اند كه اجازه مي دهند هوا به راحتي در اطراف آن جريان پيدا كند.

 

7- پهنای میز کامپیوتر

 فراموش نكنيد كه ممكن است در حين كار با كامپيوتر مجبور به يادداشت برداري هم بشويد. اگر روي ميز شما به اندازه كافي فضا وجود نداشته باشد، نه تنها جاي موس، كيبورد، و مانيتور كافي نيست، بلكه امكان قرار دادن كاغذهاي يادداشت بر روي ميز از شما گرفته مي شود. بايد توجه داشت كه انتخاب ميز عريض مزاياي ديگري را نيز با خود به همراه دارد. در صورت لزوم مي توانيد پرينتر، ظرف غذا، جا خودكاري، عكس هاي خانوادگي، و يا هر وسيله ديگري كه مي خواهيد در دسترس باشد را روي آن قرار دهيد.

 

خرید انواع میز کامپیوتر میز رایانه لپ تاپ فوبورو

 

8- ابعاد میز کامپیوتر

 برخي از انواع ميزهاي كامپيوتر هستند كه داراي كشوهاي متعددي مي باشند. ميز هر چقدر بزرگتر شده و امكانات بيشتري به آن افزوده شود، قيمتش هم افزايش پيدا مي كند. به هر حال بايد بر اساس شيوه زندگي خود تصميم بگيريد كه كدام گزينه براي شما مناسب تر است.

 

9- پیش بینی مانيتور در آینده

 اگر قصد خريد مانيتور بزرگي را داشته باشيد، بالطبع فضايي كه بايد به مانيتور اختصاص دهيد نيز افزايش پيدا مي كند و بايد ميز بزرگتري تهيه كنيد. كمي آينده نگر باشيد و پيش از خريد به قرار دادن اسكنر و دستگاه فاكس بر روي ميز خود فكر كنيد.

 

10- صندلي مناسب

 زمانيكه انتخاب ميز تمام شد، بايد به انتخاب صندلي مناسب بپردازيد. صندلي را طوري انتخاب كنيد كه به راحتي روي آن بنشينيد. زمان تايپ كردن كمر بايد كاملاً صاف باشد و پاها روي زمين قرار بگيرند. اگر فكر مي كنيد موقع تايپ كردن دچار مچ درد يا كمر درد مي شويد، اين امكان وجود دارد كه اندازه ميز و صندلي شما با يكديگر همخواني نداشته باشند. ساده از اين مسئله نگذريد، به مرور زمان اين دردها مزمن شده و ممكن است اختلالات فيزيكي جبران ناپذيري را به شما تحميل كند. راهنمای خرید صندلی کامپیوتر را از اینجا بخوانید.

میز کامپیوتر میز رایانه خرید میز خرید میز کامپیوتر فوبورو

نمونه هاي ذكر شده، مدل هاي اصلي ميزهاي موجود در بازار هستند. شما با در نظر گرفتن فاكتورهايي كه در بالا به آنها اشاره كرديم، به خوبي متوجه مي شويد كه به چه نوع ميزي نياز داريد؛ اما باز هم قبل از اينكه تصميم نهايي خودتان را بگيريد، بهتر است با کارشناسان ما در فوبورو نیز مشورت کنید.

 

جشنواره فروش مبلمان و دکوراسیون داخلی فوبورو

پیشنهادات ویژه فوبورو

راهنمای خرید میزکامپیوتر میز رایانه میز اداری فوبورو میز کامپیوتر میزکامپیوتر راهنمای خرید فوبورو میزکامپیوتر خرید میز رایانه فوبورو

میز کامپیوتر کمد دار مدل فابریکا 

میز کامپیوتر، کارمندی مدرن مدل وایت

میز تحریر کمد دار سایز 110 مدل فیونا 

میز کامپیوتر فوبورو خرید اینترنتی میز کامیپوتر میر اداری میر رایانه فوبورو میزکامیپوتر میزکامپیوتر فوبورو خرید محصولات اداری و فروش محصولات خانگی دکوراسیون داخلی
 

میز تحریر کتابخانه دار +کمددار مدل توسن 

میز تحریر کتابخانه دار ال شکل مدل آنتیک 

 

میز تحریر دو کشو مدرن مدل کارا